Mergado 🥗 Product XML

Volná diskuse o Mergado XML. Týká se napojení dat do Mergada.

Jako hodnotu by měl obsahovat element VAT @pavel_rusinsky @ludekvolejnik?
V dokumentaci se píše, že obsahem má být desetinné číslo. Pokud bych chtěl zapsat DPH ve výši 21 %, má to desetinné číslo být:

0,21
nebo
21,00
?

Je to definováno?
Co si o tom myslíte?
Děkuji.

A ještě volně navážu na předchozí dotaz - ve specifikaci MERGADO Product XML je jako datový formát uváděno i desetinné číslo. Chytře jsem ale tehdy nenapsal, co přesně desetinné číslo znamená a do příkladů uvedl pouze čísla celá. A teď té situací čelím. Tak bych potřeboval domluvit, co desetinné číslo znamená. Zejména jaký bude oddělovač.

Příklady:
0,01
0.01

Tedy zda použít desetinnou čárku nebo tečku. A zda to bude stejné nebo odlišné pro různé regiony (např. EN mají tuším jako výchozí tečku, zatímco CZ čárku). Přidávám i @smuuf případně koho k tomu co napadá.

Děkuji.

Ping @petrmindl viz výše.

Podle aktuální dokumentace Mergado Product XML ve verzi 1.7 to jasné není, není to tam uvedeno ani v příkladu. @pavel_rusinsky

Když se dívám na feed z PrestaShopu generovaný modulem Mergado pack, sazbu DPH generuje takto:

<VAT>21.000</VAT>

1 Like

Na čárce nebo tečce jako oddělovači nezáleží, MERGADO zpracuje oba.

1 Like

Podle mne zpracuje MERGADO data jako text. Tedy desetinná tečna projde.
Ovšem ona projde desetinná tečka i převodníkem. Beze změny. Tedy např. konverze Mergado Product XMLHekreka.cz odešle z dat z MERGADO Packu desetinnou tečku. A celé číslo 21. A tím si nejsem jistý. Přijde mi, že tohle bychom si měli vyjasnit, jak chceme, aby to bylo.

Pohlo se tohle někam? Mě to může být celkem jedno :D, jen abych věděl zda to tedy budeme upravovat v MERGADO XML.
Díval jsem se jak to má Heureka a tam třeba přímo má 21%.

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>    
<VAT>21%</VAT>
1 Like