Místní záznamy produktů Google

Ahoj, nezkoušel jste někdo vytvořit export pro Místní produkty? Ve vstupním feedu neexistuje párovací element - ID produktů mohou být duplicitní (jsou na skladě na více prodejnách), stejně tak store_code.
Feed se mi nějak natáhnul, ale má právě problém s duplicitami a ani nevytvořil výstupní feed.

Díky

1 Like

Ahoj,
nemám vyzkoušeno, ale napadá mě:

  • Pokud prodáváte do celé ČR či jiného státu, mít hlavní zdroj úplně bez místních dat.
  • Ke každé prodejně udělat další feed (pouze produkty dostupné lokálně v dané prodejně) a nahrát je jako doplňkové zdroje.
2 Likes

Ono to bez toho jedinečného ID nepůjde. Google to má i ve specifikaci, jako povinný bod:

Ověřte, zda se každý jedinečný itemidve vašem zdroji místních produktů vyskytuje alespoň jednou ve vašem zdroji inventáře místních produktů.

2 Likes

Jasně - mě šlo spíš o ten druhý - zdroj lokálně dostupného zboží. Tam je ID / kod provozovny a dostupnost. Takže jak psal Martin - aby tam byly unikátní hodnoty, musel by být pro každou provozovnu zvlášť feed.

2 Likes

Ahoj, nepohlo se toto nějak. Máme Shoptet, skladová dostupnost s počtem položek je tam známá. Stejně tak by neměl být problém napojit ID provozovny. Děkuji.

Ahoj, za MERGADO se nic nepohlo, resp. nepřidávali jsme nový formát, pokud je to takto myšleno.

Díval jsem se na popis oč jde sem:
https://support.google.com/merchants/answer/7023001?hl=cs&ref_topic=7023401

a potom ještě na příklad sem:

Chtělo by to ještě nějaký konkrétní příklad, co s tím máš za problém.

Jestli je třeba zjistit duplicity, to v Mergadu jde (Jak najít duplicitní produkty - #5 od ludekvolejnik ), takové produkty by šlo skrýt nebo jim ID změnit na unikátní (pomocí systémové proměnné @MERGADO_ID).