Nacitanie feedu

shoptet

#1

Ahojte,

Mam XML feed, ktory taham zo Shoptet.sk - ide o export produktov a XML feed je vo formate Shoptet. Problem je, ze tento feed neobsahuje URL a preto sa neda pokračovať k natiahnutiu produktov do Mergada, nakolko po stiahnuti feedu sa ukaze v kolonke eshop - Nenalezen a potom nejde pokracovat dalej.

Neda sa to nejako obist. Radi by sme feed pouzili na spracovanie pre import do ineho eshopu, len ho potrebujeme v Mergade trochu upravit (odstranit niektore znacky produktov.

Dik za pomoc

Martin


#2

Ahoj @fonty9,

tohle zatím Mergado neumí, potřebuje mít ve feedu URL adresu, aby dokázalo přiřadit feed ke správné doméně. Je mi jasné, že pro účely jednorázové úpravy feedu jak píšeš URL adresa není zapotřebí, nicméně Mergado ji vyžaduje.

Zkus to obejít tak, že si XML feed otevřeš v libovolném textovém editoru a vložíš tam element s URL adresou. Zkusil bych tam vložit něco jako:
<URL>URL e-shopu, který už máš v Mergadu zaveden, aby se feed zařadil k této doméně</URL>

Zkusil bych to tam dát 1x, případně kdyby to do Mergada stále neprošlo tak bych pomocí hromadného nahrazení doplnil tento element ke každé položce feedu - budeš hledat koncový element, co je u každé položky a nahrazovat za ten samý koncový element a za ním to co jsem psal výše.

Potom už to snad do Mergada projde. :wink:


#3

Pokud chcete použít data ze Shoptetu pro naplnění jiného e-shopu, zkuste použít export pro Heureka.sk, nebo si přes Propojení - XML feedy - Přidat vyrobte vlastní XML feed. Omezení jste jen tím, co umí Shoptet do XML feedu vložit jako proměnnou. Výpis proměnných pro XML feedy je v nápovědě na stránce https://help.shoptet.cz/topic/xml-feedy/


#4

Problem som vyriesil a uz to funguje. Napad, ktorý mal Ludek funguje. Takze - diky Ludek.