Našeptávání CT v novém pravidle

Ahoj,

testuju nové pravidlo na hromadné přejmenování hodnoty.

napadlo mě vylepšení. Když zapisuju do elementu CATEGORYTEXT, tak by tam mohl fungovat našeptávač kategorií

 • pokud by na vstupu bylo možné “předvyplnit hodnoty” například z PRODUCTNAME. V případě, že je nutné překopávat CT po jednom, tak by to bylo super.

díky

1 Like

Díky Míšo za příspěvek, aktuálně je to takto:

 • Našeptávání se objeví v editaci pravidla, tj. ulož si to pravidlo klidně prázdné, jen se zvolenými elementy a potom ho jdi editovat a bude ti už našeptávat jak na levé straně z PRODUCTNAME, tak na pravé straně z CATEGORYTEXTU.
  Nevím, zda to je chyba nebo “vlastnost”, že je našeptávač jen v editaci pravidla, zjistím u vývojářů. :wink:

 • Našeptávání se bere z hodnot v elementu, takže např. u CATEGORYTEXTu to není dle stromu kategorií, ale z již existujících hodnot.
  To by se asi spíše hodilo našeptávat dle stromu kategorií, že? :blush: Také proberu s vývojáři.

Ahoj,
přesně jak píšeš… vpravo našeptávání dle stromu kategorií (heuréka, zboží, google, popřípadě další)
vlevo automatické vypsání hodnot jako u pravidla na hromadný přepis kategorií (ideálně jenom ze zvoleného výběru… výpis všeho by mohl u některých shopů znamenat vzplanutí serverů :-D.
Docela dobře by to pak kamarádilo s tím tlačítkem z watchdoga o kterém psal Ondra, které udělá výběr nespárovaných…

M.

1 Like

Ahoj Michale @michaltrousil, mám věřím dobré zprávy. Dnes vyšel menší release Mergada a v něm se podařilo zohlednit následující vylepšení pravidla pro hromadné přejmenování hodnot:

 1. našeptávač hodnot jednotlivých elementů na levé i pravé straně funguje už při vytváření pravidla
 2. pokud se na pravé straně zvolí element pro kategorie, u kterého má MERGADO k dispozici strom kategorií, tak našeptává podle něj. Typicky tedy pro CATEGORYTEXT u feedu pro Heureku se bude našeptávat dle stromu kategorií Heureky.
 3. na levé straně je možné předvyplnit všechny hodnoty z vybraného elementu - vím, že jsi psal pouze o těch z vybraných výběrů, to je však technicky složitější a zatím se předvyplní prostě všechny hodnoty. Může to samozřejmě déle trvat (pro velký počet položek). Nicméně je to k dispozici.
 4. jen taková drobnost, když byla vyplněna levá strana pravidla a pravá ne, tak se při uložení tyto řádky nezachovaly, nyní v pravidle zůstanou a je možné si “nachystat” levou stranu, klidně uložit a potom pokračovat s nastavením pravé strany
 5. pravidlo jsme přejmenovali z “hromadně přejmenovat hodnoty” na “hromadně přepsat hodnoty”, přijde nám to výstižnější.

Věřím, že tyto vylepšení se budou hodit. :wink:

4 Likes

jo tak tohle je super. :slight_smile:
díky

1 Like