Neindexovatelné produkty

Produkty nelze zkontrolovat nebo reindexovat protože se neshoduje doména a nebo protokol (http, https).

Prosím o vysvětlení.

V minulosti došlo v shopu ke změnám URL adres a i protokolu http na https. Adresy se mi objevily v Neindexovatelné produkty.

Zkusila jsem část adres vložit v administraci shopu jako funkční aliasy k příslušným novým URL adresám a očekávala jsem, že postupně tyto URL z Neindexovatelných produktů zmizí.

Otázka zní: zmizí nebo očekávám marně?

A ještě jednu otázku:

Mám z Mergada hlášku od Seznam Index Checker : web má pravděpodobně špatný klíč, protože jsme nenašli produkty v indexu. Nejčastějším problémem může být použivaní www domény zároveň s doménou bez www. Kde hledat problém?

Děkuji za poradu :slight_smile: a pěkný den

V případě Vašeho účtu v Mergadu je problém v tom, že API klíč máte registrovaný na adresu bez “www”, tj. např. https://mujeshop.cz, jenže u produktů máte potom adresy obsahující “www.”, např. https://**www.**mujeshop.cz

V tomto případě tedy nijak nevadí, že jste v minulosti přešli z http na https.

Adresy z tabulky “Neindexovatelné produkty” Seznam Index Checkeru samy nezmizí. Aby zmizely, tak je zapotřebí ve službě Seznam webmaster přidat URL adresu Vašeho eshopu správně (obsahující “www.”), následně vzít od této domény API klíč a nastavit jej do aplikace Seznam Index Checker.

1 Like

Hezký den, pokusila jsem se ověřit web v Seznam webmaster s www… Bohužel marně. Vždy došlo k ověření webu bez www. Byl kontaktován Seznam.cz a přikládám jejich odpověď:

zasílám Vám vyjádření ze Seznamu.

-----Original Message-----
From: Šimon Líman <seznam.webmaster@firma.seznam.cz>
Sent: Thursday, August 23, 2018 2:28 PM

Subject: [Webmaster - #55233] Re: Dotaz na ověření webu

Dobrý den, bohužel se jedná o funkci Webmastera, tudíž zde není způsob, jak ověřit web s www.

S pozdravem
Šimon Líman

Tudíž nechápu, jak se komukoliv jinému podařilo na Seznam webmaster web s www. ověřit, nebo že by snad všichni ostatní používající Seznam Index Checker měli web bez www. ?

Jak mám dále postupovat, opravdu nevím :-).

1 Like

Také již nevím, zeptám se vývojářů aplikace, zda s tím poradí.

Děkuji. Ještě by mě zajímalo, Index Checker asi nezpracovává URL adresy článků, že? Soudím tak z toho, že ve “vypadených” URL adresách vidím jen URL zboží, snad kategorií, ale žádnou chybovou URL od článku

Seznam Index Checker pracuje s daty z feedů, takže pokud si do Mergada přidáte feed se sitemapou (formát pro sitemapu máme v Mergadu předchystaný), kde budou odkazy na články, potom by měla aplikace pomoci se zaindexováním i článků. :wink:

1 Like