Nemožný výběr produktů

Dobrý den,

mám problém vytvořit vhodný výběr produktů.

V importním feedu mám produkty, kdy jeden může obsahovat více větví kategorií. Např. produkt “Valentýnské přání” může být zahrnut v kategoriích:

  • Katalog > Kreativní tvoření > Přáníčka
  • Katalog > Valentýn

Výstupní feed potřebuji udělat pouze s produkty, které jsou v kategorii Kreativní tvoření.

V produktech udělám výběr category CONTAINS “Katalog > Kreativní tvoření” ten však nemohu použít v pravidlech, protože tam je pouze možnost VYLOUČIT PRODUKTY, nikoliv ZAHRNOUT PRODUKTY POUZE DANÉHO VÝBĚRU, který by celou situaci zachránil (nerozumím, proč už dávno nemáte tuto pozitivní volbu a umožňujete pouze negativní výběr).

Proto udělám výběr category NOT CONTAINS “Katalog > Kreativní tvoření”. Jenže jak vidím níže v přehledu produktů, do výběru se dostaly i produkty kreativy. Jsou to právě ty produkty, které mají jak kategorii obsahující “Kreativní tvoření”, tak i kategorii jinou.

Otestoval jsem MQL dotaz category NOT CONTAINS “Katalog > Kreativní tvoření” AND category CONTAINS “Katalog > Kreativní tvoření”, jehož logickým výsledkem by mělo být nula produktů a hádejte, je jich tam 489. Tzn. mám 489 produktů s více kategoriemi, pro které nemohu udělat vhodný výběr.

Jak tedy mohu vytvořit XML feed, který bude obsahovat pouze produkty z kategorie “Kreativní tvoření”?

S pozdravem

Petr Běloch

Dobrý den,

děkujeme, že jste se na nás obrátil.
V tomto případě je zde komplikace s vícenásobným elementem category a tím pádem ta jednoduchá podmínka nefunguje správně.
Zkuste si vytvořit výběr produktů následujícím způsobem:

NOT (category CONTAINS "Kreativní tvoření")

Ukázka vytvoření výběru v Mergadu:

Mělo by to již fungovat správně.

Mějte krásný den.

S pozdravem,

Eva Turkovičová

3 Likes

Super, děkuji! Nevím, proč mě nedošlo, že to funguje klasickou AND/OR/NOT logikou. Už to fachá.

3 Likes