Nepoužité elementy v Mergadu - Hromadné přepsání pravidel

Zdravím všechny uživatelé Mergada.
Zhruba u 10 % produktů nemáme element CATEGORYTEXT (na detailu produktu v Mergadu je zde označen jako Neupoužitý element).
Je možné těmto produktům hromadně přiřadit to, aby byl CATEGORYTEXT Použitý element a šla na něj aplikovat pravidla přo přepsání názvu CATEGORYTEXTU?
Jediné řešení v Mergadu, které je mi zatím známé, je projít všech 500 produktů, u každého dát “Zobrazit nepoužité elementy” a manuálně přepsat název CATEGORYTEXTu.

Předem díky za jakoukoliv radu.
Lukáš

@lukas_k Stačí rovnou produktům přiřadit nějaký obsah. Nemusíš klikat v detailu produktu.

Výběr : CATEGORYTEXT = ""

Pravidlo: co chceš…

1 Like

Takto jsem to zkoušel,
Pravidlo s tímto výběrem jsem dal nakonec.
Přepsal jsem ho znova %CATEGORYTEXT%, abyse použila pravidla nastavená výše.
Dám “Aplikovat pravidla”.
Pak se podívám na ty produkty, kterých se to týkalo, ty jsou ale pořád bez CATEGORYTEXTu…

@lukas_k Jestli to chápu správně, tak (ne)máš v CATEGORYTEXTu nic, a naplníš to tím samým, tak je to pořád nic. Zkus tam přidat jen pro zkoušku natvrdo “test” a uvidíš.

1 Like

Případně zavolej nebo napiš na Mergadův bezplatný support (kontakty) a můžeme ti poradit přímo ke konkrétnímu feedu, který potřebuješ upravit. :wink:

Ahoj, ráda bych naplnila element DELIVERY_DATE prázdnou hodnotou, ale element mám v nepoužitých elementech - jak to provedu :slight_smile:
Děkuji za odpověď

Ahoj, na nepoužité elementy se lze v rámci “velké” manuální editace produktu přepnout tlačítkem:

nebo lze prázdnou hodnotu nastavit přepisovacím pravidlem (kdy se pole pro novou hodnotu ponechá prázdné), má-li se takto nastavit u vícero produktů, na které si vytvoříš výběr. :wink: