Nepřegenorávní Productname

Zdravím, jsem v Mergadu nový a moc s tím ještě neumím, ale mám problém s tím, že pokud přepíši productname, tak se mi prostě nezmění…v pravém sloupci je stále původní a na Heurece se mi produkt nepáruje kam chci :frowning: Máte někdo radu, co dělám špatně, nebo zda je chyba někde jinde?

Hezký pátek do bydlime.eu,
odpovím za kolegy z Mergada, kdybyste chtěli Mergadovat už o víkendu :slight_smile: Kdyžtak mě jistě doplní.

Rozdělil bych proces do 3. fází:

  1. měníte PRODUCTNAME - buď pravidlem, který uplatníte na daný výběr produktů (tyto výběry děláte v menu Produkty), nebo tužtičkou edit u jednotlivých produktů - zde nahradíte např. jeden název jedné položce.

**Všechny tyto změny se projevují pouze interně v Mergadu. Vidíte pouze manuální změny a pouze, když znovu výrobek upravujete. ** V přehledu Produktů, nebo i ve statistikách kolik výrobků je např. na výstupu se nic nestane, nikde nevidíte změny.

  1. V Menu Pravidla je tlačítko “Aplikovat Pravidla” → tím aplikujete všechny změny, ať vidíte co přesně udělaly, ale pouze u vás, v softwaru - když pak nakouknete např do menu Produkty, v pravé části kde je výstupní feed už uvidíte nové údaje např. v názvu. Nebo když se podíváte na Elementy, vidíte reálné počty výskytů jednotlivých hodnot v elementech po nových změnách.

Pozor, ani teď ještě není feed přepsán → Aplikaci používejte, pokud uděláte změny, ideálně jakékoliv, když se systémem začínáte. Může se stát, že člověk podělá pravidlo, někde se uklikne - a přesně tímhle člověk vše otestuje, podívá se na produkty, které měnil, ale zároveň je krytý proti tomu, že na Heureku pošle nechtěně nesmysly.

Samozřejmě, pokud měníte 50 názvů, nedělejte Aplikaci pravidel po jednom, ale až na závěr po změně více produktů.

  1. Feed, pokud aplikujete pravidla, se jednou za čas generuje sám. Pokud to chcete urychlit, aplikovali jste pravidla a víte, že vše je v pořádku → V menu Nastavení → Přegenerování feedu klikněte na “přegenerovat změněné” - a až tímto procesem, trvajícím od pár sekund u minifedů až po desítky minut u obřích feedů, vlastně všechna pravidla znovu aplikujete a přebijete XML na výsledném odkazu a vše co vidíte v Mergadu pak vidí i Heureka, která si ho stáhne.

Jen dejte serveru na druhé straně čas na to, ať si data stáhne a vše propíše do inzerátů - může trvat i několik hodin. U jiných serverů i déle, protože např. stahují xml feed jen 1x za den apod. - vždy je nějaká prodleva.

Obecně platí nepodceňovat fázi 2, kterou jste předpokládám neudělali:

Pokud víte, že jste udělali malinkou změnu, např. manuálně, nebo jste si jistí, můžete přímo po uložení pravidel jít do nastavení a přegenerovat feed, ale jako začátečníkovi bych doporučil vždy první aplikovat pravidla, kouknout se co udělaly a až pak generovat feed pro zbožáky.

Ať se s párováním daří,

Petr,
Better

3 Likes

Jej děkuji moc za super odpověď. Přesně ten krok 2 mi scházel. Krok 1 udělán, krok 3 taky, ale nějak mě nenapadlo, že když jsem upravoval jen čistě ručně produkt, že musím v pravidlech to aplikování udělat. Myslel jsem, že to je jen pro hromadné úpravy. Tak super a moc děkuji za vysvětlení :):wink:

Tak to tím asi nebude, protože tlačítko aplikovat pravidla mám šedé, když udělám změnu v produktu, přejdu do pravidel, tak je stále šedé. Když si udělám výběr produktů s manuálními úpravami, tak se mi vyselektuje aktuálně ai 27 produktů které jsem změnil, je u nich taková ručička u těch změn, ale ty změny nejsou propsané v pravém sloupci. Mám tam stále původní hodnoty z levého sloupce :frowning: Ale mění se mi kategorie, mění se mi product, jen prostě productname je stále stejný nezměněný :frowning: Proč by se neměnil jen jeden element?

Tlačítko je šedé v případě, že zrovna v daný moment probíhá na pozadí aplikace pravidel (automaticky spouštěná vícekrát za den). Protože máte ve feedu celkem hodně produktů, tak to trvá někdy déle.

Pokud nám na MERGADO@MERGADO.cz napíšete, o který export se jedná, můžeme se na to podívat blíže.