Nová verze modulu Mergado marketing pack 1.1.3

Vydali jsme novou verzi marketingového modulu pro PrestaShop s interním označením 1.1.3.
Hlavní novinkou této verze je podpora starších verzí PrestaShopu 1.5 a výše.

Stručný přehled změn:

  • do feedu se nově exportuje také krátký popis zboží v samostatném elementu DESCRIPTION_SHORT
  • byla přidána možnost zobrazit certifikát “Ověřeno zákazníky” pro CZ i SK Heureku
  • provedli jsme přizpůsobení modulu pro starší verze PrestaShopu 1.5
  • opravili jsme nahlášené chyby týkající se měření konverzí ze Zboží.cz, Ověřeno zákazníky a měření konverzí pro Heureka.sk

Pro možnost stažení nejnovější verze modulu a další informace, např. jak modul nainstalovat nebo jak aktualizovat na nejnovější verzi, navštivte: www.mergado.cz/prestashop.

1 Like

Ahoj,

v první řadě bych rád smekl klobouk nad skvělým počinem při přípravě tohoto modulu :slight_smile: Když jsem četl na blogu co se chystá, moc mě to potěšilo a hned jsem začal vymýšlet jak to zužitkovat, protože stávající moduly mi negenerují do feedu alternativní obrázky.

Narazil jsem, ale při testování na několik překážek, které mi trochu komplikují ostré nasazení pro generování našich feedů z MERGADO feedu. Jde hlavně o elementy, které se do MERGADO feedu z shopu nepropisují a jsou poměrně důležité pro další zpracování feedu. Na shopu používáme kombinace produktů a multistrore, takže je možné, že elementy chybí kvůli tomu a na klasickém shopu bez kombinací je to OK. Teď už ale konkrétněji:

GROUPITEM_ID - potřebuji párovat produkty variant do skupiny, což jsem vyřešil pravidlem pro natažení GROUPITEM_ID z části před pomlčkou v ITEM_ID
PRODUCTNO - kód produktu (SKU)
CATEGORY1, CATEGORY2 - další kategorie, ve kterých je produkt zařazen kromě výchozí kategorie v CATEGORY
EAN - tohle je prostě nutnost :slight_smile:

U obrázků pro varianty by byla luxusní ještě jedna vychytávka a sice, aby se pro kombinaci propsali pouze obrázky, které jsou ke kombinaci přiděleny. Nyní se propisují všechny obrázky ke každé z kombinací, což způsobuje, že nesedí barvy.

Kdyby se to podařilo doplnit do další verze, bylo by to naprosto perfektní :wink:

Díky

2 Likes

ahoj Pepo, díky za slova chvály, to vždy potěší :blush:

co se týká elementů, v tuto chvíli je implementována podpora exportu údajů odpovídající specifikaci Mergadova “univerzálního” XML feedu, (specifikace zde)

elementy co uvádíš zkontrolujeme a případně doplníme do některé z dalších verzí, pokud něco bude chybět

dobrá zpráva nakonec, ty obrázky pro varianty už máme připravené, ať se berou jen ty, které jsou ke kombinaci přiděleny. Modul s touto opravou mohu poslat na email, stačí mi napsat třeba přes soukromou zprávu adresu. :sunglasses:

Zdravím Pepo,

dokončili jsme novou verzi a ty hlavní body co jsi psal jsme vyřešili, konkrétně:

  • přidáno generování GROUPITEM_ID
  • přidáno (opraveno) generování PRODUCTNO a EAN

Více v článku na blogu s podrobnějším soupisem novinek. :wink:

1 Like