Nové XML Zboží.cz

zbožícz

#1

V pondělí 1. srpna 2016 definitivně přestane fungovat “starý” formát XML pro Zboží.cz. Trápí-li tě ten “nový formát”, napiš sem.


#2

Aktuálně je to tak, že inzerce e-shopů se starým formátem XML se zobrazuje. Není ale aktualizována. Kolik dní nechá Zboží.cz ještě tyto e-shopy zobrazovat těžko říct, nicméně nekatuální informace jsou problém. Rozhodně nedoporučuji s přechodem dál čekat. Tedy kdo nový formát XML ještě nemá :slight_smile:.


#3

Malý update - eshopům, které používají Mergado a nový formát nastaven neměly, jsme jej nastavili 1.8. automaticky. Možná si řeknete, že je to zásah do inzerce, který nám nepřísluší… Dlouho jsme uvažovali o přínosu přepnutí/nepřepnutí pro naše klienty a rozhodli jsme se, že raději feedy překlopíme do nového formátu (s rizikem, že pokud máte nastavena pravidla pro starý feed, staré elementy, některá pravidla nyní nemusí fungovat) než abychom nechali vaši inzerci zcela nefunkční.

Děkujeme za pochopení.


#4

A ví se už, kdy se staré XML feedy na Zboží.cz úplně vypnou?


#5

Je otázka, co znamená vypnou. Nyní z nich Zboží.cz nenačítá data. Tedy pro e-shop problém tak jako tak. Mělo jít ještě nějaké upozornění před vypnutím. Zda už to bylo a kdy se vypne zobrazování nevíme. Ale jak říkám, už nyní je to pro e-shop problém. Případné staré XML by měl převést ihned.


#6

Tak e-shopů, které používají staré XML pro Zboží.cz je už skutečně jen minimum (z platících). Celkové vypnutí na Zboží.cz se blíží a zde vlákno zavírám.


#7