Novinky ve formátu pro Google Nákupy - G:AVAILABILITY, G:AVAILABILITY_DATE

V posledním release jsme upravovali nastavení formátu Google Nákupy. Reflektovali jsme změny specifikace v elementu G:AVAILABILITY. Tady chceme jednotlivé změny více rozvést a upozornit případně na potřebu nastavení uživatelsky upravit.

  • dříve povolené hodnoty elementu G:AVAILABILITY:

    • in stock, out of stock, preorder
  • se změnily na

    • in_stock, out_of_stock, backorderpreorder (nově podtržítko místo mezer, nová hodnota)
  • Google sice stále akceptuje původní hodnoty s mezerami, ale doporučujeme si nastavení exportů zkontrolovat, a pokud vám to převodník nenastaví sám si hodnoty G:AVAILABILITY upravit pravidlem.

  • novinky se týkají i přímo nové hodnoty backorder - pokud tuto hodnotu u produktů uvedete, musíte zároveň doplnit element G:AVAILABILITY_DATE, kde uvedete datum odkdy bude produkt zase skladem. :information_source:

  • co někdy může mást, Google přesně nespecifikoval, kdy je možné uvádět in_stock a od kdy už se má uvádět dostupnost jako backorder.

  • pro MERGADO převodník jsme tedy nastavili převod hodnoty delivery_days takto:

    • V případě detekce delivery_days > 3 ve vstupní hodnotě se na výstupu v elementu G:AVAILABILITY objeví hodnota backorder.

    • V případě detekce delivery_days <= 3 ve vstupní hodnotě se na výstupu v elementu G:AVAILABILITY objeví hodnota in_stock.

  • pokud vám toto nastavení nevyhovuje, můžete si pravidlem toto nastavení upravit.

V případě dotazů k novinkám nám neváhejte napsat do tohoto vlákna.

2 Likes

Prosím o radu ohledně G:AVAILABILITY_DATE

Příklad:
E-shop má ve feedu G:AVAILABILILTY = backorder, ale není vyplněný G:AVAILABILITY_DATE.
V e-shopu je info “expedujeme do 21 dnů”. To jsem schopná vytáhnout si z Heuréka feedu jako DELIVERY_DATE = 21

Google chce G:AVAILABILITY_DATE ve tvaru 2016-12-25T13:00-0800

https://support.google.com/merchants/answer/6324470#zippy=%2Cprodukt-je-k-dispozici-pro-předobjednání%2Ctěsně-před-datem-uvedení-do-prodeje

Nápad (nevím, jestli bude fungovat…) - je možné např. pomocí Bidding Fox Elements vytvořit G:AVAILABILITY_DATE tak, že bude obsahovat vzorec “TODAY+21”? Dnešní datum + 21 dní?
Jinak mě nenapadá, jak datum do feedu dostat. :slight_smile:

1 Like

V Mergadu nemáme funkce pro práci s datem/časem a appka BFE sice obsahuje aktuální hodnoty pro datum, čas, den, apod., ale neumí k nim přičítat dny, což neumí ani výpočtové pravidlo v Mergadu.

Takže jedině to zkusit přes Google tabulku, kde můžeš použít vzorec =TODAY()+21 a naimportovat si výsledek do Mergada jako CSV pravidlem Import datového souboru. Je to stejný, resp. podobný princip, jako zde: https://www.mergado.cz/blog/datum-a-cas-v-mergadu a samotnou hodnotu už si potom například z 29.7.2022 pravidlem typu Najít a nahradit převedeš na 2022-7-29T13:00-0800 :wink:

Ukázka: regex101: build, test, and debug regex

2 Likes

Super, děkuji za tip :slight_smile:

1 Like

Dobrý deň, už dva dni sa trápim s tým ako pridať do výstupného feedu “availability date” hodnotu z csv TODAY()+30. Pre skúšku som chcel najprv pridať údaje, ktoré sú vo videu, ale to sa mi stále nedarí.

  1. makro som použil čo je vo videu (https://www.mergado.cz/blog/datum-a-cas-v-mergadu) a taktiež som použil csv súbor, ktorý je v makre “odporúčaný” (https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vR-fQnIVKnunK11zt6Gh8HM1eVododFP3g8hEwko3JVlWIAHoZQJhNeyzUP2GQCnt1DCEB3KPGTT9Oj/pub?output=csv)

  2. výsledok je ten, že po aplikácii pravidiel vôbec neviem čo mám robiť. Ja si to predstavujem tak, že by som prepísal údaje v availability date na údaje, ktoré som stiahol z csv, konkrétne v elemente Den. Tým by som dosiahol, že pri každom tovare budem mať v “availability date” dnešný dátum. Samozrejme potom by som si to prispôsobil na dátum +30dní.

Ja ale neviem docieliť ani to aby som do availability date doplnil údaj v importovaného csv. Nikde sa mi ani nezobrazuje dnešný dátum, ktorý som naimportoval.

Ďakujem za radu.

1 Like

Dohledal jsem si Váš export v Mergadu a máte tam pravidlo “Naplnit PAIRING” až pod importním pravidlem, které potřebuje mít v elementu PAIRING už naplněnou hodnotu 1, takhle se element naplní až po importu a proto se nic neimportuje. :wink:

:bulb: Na pořadí pravidel v Mergadu záleží a aplikují se postupně shora dolů. :man_teacher:

Pomocí tlačítka “Seřadit” si posuňte pravidlo výše, nad to pro import data a času.

Pak už bude import fungovat. :peace_symbol: