Odebrání Elementu (název i hodnotu) jen u Výběru

Dobrý den,

máme úplně nové produkty, které ale zatím neproběhly globální registrací (GS1). V XML odesíláme EAN/GTIN - v GMC jsou ale právě tyto produkty zamítnuty “Neplatná hodnota [gtin]” a nedochází k inzerci.

  1. Napadlo mě tedy, že vytvořím výběr těchto produktů a jim pak element GTIN ve feedu vymažu - jak hodnotu tak název elementu (nevím, jak by to GMC přijmul, ale za pokus nic nedám).
  • Poradíte mi prosím, jak to v Mergadu udělat? Už jsem něco podobného u jiného elemetnu někde u někoho dělal, ale nemohu si vzpomenout (smazat všechen element GTIN nechci, jen u toho výběru).
    Děkuji.

2/ Co myslíte, je dobrý nápad nedodávat Googlu GTIN? :slight_smile:

3/ Napadá vás jiné řešení, jak to v Mergadu udělat a vyřešit problém v GMC?
EDIT: Napadlo mě vytvořit pravidlo na výběr, kterému skryju element GTIN (podobně jako skrýt produkt dle výběru). MERGADO to ale nemá - mrk mrk.

Děkuji velice a přeji prima den.

Já bych asi doporučil, než bude schválená registrace, Googlu posílat informaci, že identifikátor produktů neexistuje.

Jak na to máme popsáno v článku https://www.mergado.cz/chybejici-identifikatory-ve-feedu-pro-google-vime-jak-na-to

Odstranit hodnotu GTIN jen u těchto nových produktů by šlo tak, že se vytvoří výběr s podmínkou “je ve výčtu”, viz https://www.mergado.cz/pouzivate-vyber-produktu-pomoci-vyctu (pokud by neměly žádný jiný společný jmenovatel) a na tento výběr se aplikuje přepisovací pravidlo, kde se do elementu GTIN nastaví prázdná hodnota, tj. do pole pro novou hodnotu se nic nezadá. :wink:

2 Likes

Dobrý den, jak jsme pokročili:

  • Jasan, to používám už při základním nastavení a měl jsem i tady :wink: .
  • To mě u těchto produktů, které GTIN mají v XML uveden, opravdu nenapadlo. Přidal jsem tedy Výběr k tomu Pravidlu výše, to je správně, že?

Dnes kontroluji v GMC a pořád mají ty produkty zakázané a se stejnou chybou. V GMC v konečných atributech je “identifikátor existuje: ne”.

Asi bude opravdu potřeba to GTIN u produktů odstranit - čili, jestli dobře chápu situaci, použít stejný Výběr produktů jako v předešlém případě, GTIN s “” a toto Pravdilo dát před Pravidlo “IDENTIFIER_EXISTS = FALSE”.

Souhlasíte s postupem vedoucím k vyřešení?
Děkuji a prima pátek.

1 Like

Ano, pro odstranění hodnoty v elementu G:GTIN stačí pro daný výběr produktů nastavit “prázdnou hodnotu”, tj. pravidlem přepsat a nic nezadat do pole pro novou hodnotu.

Na pořadí pravidel v Mergadu v tomto konkrétním případě nezáleží, protože jedno pravidlo nastavuje hodnotu do elementu G:IDENTIFIER_EXISTS a druhé maže hodnotu z G:GTIN, takže se tato pravidla nijak neovlivňují a je jedno, v jakém budou pořadí, každé se věnuje jinému elementu. :wink:

2 Likes

Děkuji, byl jsem netrpělivý a pustil se do toho.
Zelená v GMC roste :wink: .

Děkuji.
KH

2 Likes