Omezení počtu produktů ve feedu

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak mohu výstupy jednotlivých feedů omezit na určitý počet produktů? Jde mi o to, že některé výstupy mají +500 produktů a mě by stačilo třeba maximálně 150 Náhodných produktů, které by následně výstupní feed obsahoval. Podle zadaných pravidel.

Děkuji

Na omezení počtu produktů ve feedu máme v Mergadu pravidlo typu Skrytí produktu.

Nejprve si na stránce Produkty vytvořte výběr produktů, které chcete skrýt a potom si na stránce Pravidla přidáte nové pravidlo, typ “Skrytí produktu” a aplikovat se bude na vytvořený výběr.

Jak skrývací pravidlo použít můžete shlédnout v tomto videonávodu:

Poznámka: pokud chcete ve feedu ponechat například těch 150 produktů, tak by se vám mohl hodit výběr produktů vytvořený pomocí podmínky “Není obsažen ve výčtu”, více informací o výběru výčtem máme popsáno zde: Používejte výběr produktů pomocí výčtu | Mergado.cz

Dobrý den,

stále se mi nedaří ponechat pouze např. 150 produktů z feedu, který má 500 produktů. Lze mi vytvořit ukázkové video? Abych to ještě jednou shrnul - na Mergado nahraju feed, který má třeba 10000 produktů, přes produkty a pravidla osekám feed podle druhu produktu na 500 produktů a teď bych z těchto vyfiltrovaných 500 produktů potřeboval aby se to osekalo na náhodných 150 produktů.

Děkuji

Náhodný výběr produktů v Mergadu k dispozici není, ani tam není možnost vyfiltrovat si jenom určitý počet produktů. Je třeba na to jít jiným způsobem. Zkuste například následující postup:

1. na stránce Produkty se přepněte na tabulkový výpis,

2. zobrazte si jen neskryté produkty
    Ukázka:

3. v tabulce si nechte zobrazené například jenom ID produktů

4. stáhněte si tyto hodnoty jako CSV soubor → Sloupce z tabulky
    Ukázka:

5. CSV soubor si otevřete (v Excelu / v Libre Office Calcu / apod.) a zkopírujte si v prvním sloupci, např. prvních 150 hodnot do clipboardu

6. vraťte se do Mergada na stránku Produkty, kde vytvořte výběr s podmínkou: ID produktů “Není ve výčtu” zkopírovaných hodnot, tj. do pole pro hodnotu vložte zkopírovaná ID produktů.
    Ukázka:

7. na stránce Pravidla si přidejte nové, typ pravidla zvolte Skrytí produktu a použijte v něm vytvořený výběr. Pravidlo skryje všechny ostatní produkty, kromě těch 150ti z výběru.

8. přegenerujte feed v Nastavení → Přegenerování → Přegenerovat změněné.

3 Likes

Co se stane v případě, že vstupní feed dostane aktualizaci a budou tam jiné produkty? Budu muset toto opakovat? Jde o to, že na tuto úpravu bych potřeboval aktualizovat více než 200 Mergado výstupů a dle návodu mi to připadá, že následně bych musel se o vše starat manuálně, což v tomto množství je vcelku nereálné.

Děkuji

Rozhodující je, aby ve feedu byl určitý počet náhodných produktů např. těch 150, nebo skrývat konkrétní produkty?

1 Like

Ano, ten výběr by byl tvořený napevno konkrétními ID produktů.

Jinak skrývat produkty ve feedu by šlo i jiným způsobem, např. si feed načtete do Google tabulky, kde s pomocí funkcí Google tabulek provedete potřebné věci (třeba vyberete 150 náhodných produktů z aktuálního feedu) a výsledek si naimportujete zpět do Mergada tak, že bude možné skrýt produkty dle toho, co přišlo z Google tabulky.
Nevím ale, zda byste chtěl vytvářet 200 Google tabulek, pokud zvažujete 200 výstupů z Mergada…

Je těžké poradit konkrétní řešení, když neznáme celé zadání. :wink:
Nechcete trochu více popsat co je cílem, jak by to mělo ve výsledku fungovat?