Orezávanie obrázkov v Mergade

Ahojte,

neuvažovali ste o aplikácii alebo pravidle, ktoré by umožňovali orezávanie obrázkov? Nejaký jednoduchý nástroj ako má napr. Photoshop nástroj oříznutí…
Ak potrebujeme odstrániť vodoznak pre Google Shopping/Heuréku, ktorý sa nachádza na spodnej časti obrázka alebo niekde na bočnej strane, nedokážeme s tým v tejto chvíli nič urobiť, keďže to nie je výstup pre FB.

Mohlo by to pomôcť hlavne pre tých, ktorí používajú univerzálny feed a posielajú obrázky už s vodoznakom do feedu.

Ďakujem :pray:

Ahoj @janadzurickova,
co zkusit použít Feed Image Editor a vodoznak překrýt bílým obdelníkem? :wink:

ahoj @jirka, asi to nebude to pravé orechové použiť biely obdelník, keďže produktové fotografie sú farebné viď obrázok v prílohe https://1043328364.rsc.cdn77.org/cs/109738/adidas-stan-smith-grey-three-grey-three-grey-five.jpg

Pri zapnutí aplikácie mi navyše hlási MERGADO nasledovnú chybu:
Aplikace Feed Image Editor nemohla být zapnuta pro export Facebook.com [cz] - export tvorený feedom Shopalike.cz (e-shop Footshop.cz) (Důvod: Class HookController does not exist).

Čo mi chce chalan povedať? :roll_eyes:

Díky

@janadzurickova :confused: díky za nahlášení a že jsi to zkusila, už na to koukáme - omlouvám se.

Ad. využití pro tebe - popřemýšlíme nad nějakou možností ořezu, ale datum bohužel neslíbím.

@jirka super díky aspoň za zaradenie do fronty…kiežby boli všetci vývojári takí super ako v Mergade :blush::blossom:

1 Like

@janadzurickova tak zapnout by to mělo už jít. Prosím vyzkoušej a dej mi vědět, děkuji.

@jirka už sa nám to zaplo v poriadku, ďakujem za opravu.

Ešte sa chcem opýtať či by bolo možné pri zapnutí aplikácii rozšíriť v sekcii Aktivace a správa sloupeček Export alebo nasadiť nejaký title meta tag, ktorý by ukazoval celý názov exportu. V našich účtoch máme niektoré exporty viackrát a líšia sa len textom v ďalšej časti, ktorá však nie je aktuálne vidieť.

napr. mám export Facebook.com [cz] - export tvorený Shopalike feedom a export Facebook.com [cz] - export tvorený univerzálnym feedom - pri zapnutí aplikácie nedokážem jasne určiť, ktorý export je ktorý, pretože nevidím celý názov a ani nedokážem rozšíriť sloupeček a ak by som chcela aplikáciu použiť len na jeden export musela by som riešiť formou pokus/omyl…

Ďakujem :sun_with_face:

1 Like

Ahoj Jani, to už není na Jirku, zařídím to já. :wink:

1 Like

K tomu rozpoznání exportů na stránce Aktivace a správa - s šířkou sloupců moc zahýbat nešlo, doplnili jsme proto title popisek, takže stačí najet myší na část názvu exportu a celý jeho název se zobrazí v černé bublině nad tím:


:wink:

1 Like

Supeeer ďakujem za rýchlosť :slight_smile: Verím, že sa vám podarí tak rýchlo aj domyslieť orezávatko do Feed Image Editoru :blush:

1 Like

Ahoj @janadzurickova,

včera vyšel release a jedna z novinek je, že jsme přidali ořezání. Pokud je rozměr výstupního formátu menší než obrázek, můžeš zvolit možnost ořezat.

Vyzkoušíš to prosím u sebe, jestli ti to pomůže?

3 Likes