Parametry, které vidím v "Elementy" nevidím reálně ve feedu

Ahojte,

řeším aktuálně feed s dodavatelem. Prosil jsem ho o doplnění do feedu všech možných parametrů, které produkty (víno) obsahují (barva; % alkoholu; odrůda, původ…)

Dělal nám jen Google feed (v Mergadu je založený jako [Google Nákupy [cz] -> [Google Nákupy [cz]), který je pak bude i zdrojem pro feed na Heureku a Zboží

Oznámil, že parametry přidal jako elementy ve tvaru
P:Alkohol
P:Barva
P:Odruda

Co nefunguje:

  1. import je neustále od té doby s oranžovou barvou a nápisem “Při stahování souboru vypršel časový limit” (nevím jestli to souvisí s problémem, radši to sem ale píšu)

  2. když se kouknu na vstupní feed v prohlížeči, ukazuje nad feedem tohle:

This page contains the following errors:

error on line 22 at column 57: Namespace prefix p on alkohol is not defined
error on line 54 at column 124: Namespace prefix p on zarazeni is not defined
…atd, pokračuje výpis asi 30 chyb

image

a parametry v něm nejsou

  1. když se kouknu na výstupní feed Z Mergada, parametry v něm taky nejsou.

Co je ale divné:
4) V Menu Elementy všechny parametry vidím, můžu dle nich filtrovat skupiny produktů, dělat výběry atd - a mají přesně ten název jaký programátor uvádí. Navíc jsou modré, naplněné (a to ve všech feedech běžně znamená, že jdou hodnoty do výstupu)
image

Někdo máte radu, kde by mohl být problém?
Pokud by jste se na to chtěli kouknout “interně”, jde o projekt(feed) s IDčkem /projects/112170

Moc díky za rady,
Petr

EDIT: parametry v Google feedu slouží především k oštítkování, segmentaci. Vím, že pokud je chci dostat třeba do Heureka feedu, musím ty hodnoty přelít do PARAM|Objem lahve; PARAM|Odrůda, atd. - prostě dle filtrů na Heurece.

Jen nechci kolegyni předávat tu práci, pokud je něco už od základu blbě.

Dobrý den,

vše souvisí s XML namespace (xmlns), které nám v XML souboru umožňují odlišit data z různých zdrojů. V elementech se značí prefixem písmeno: (ve Vašem feedu například používáte prefix pro google g:). Každý prefix xmlns, který je použit, musí být na začátku deklarován (ve Vašem feedu je g: deklarováno xmlns:g="http://base.google.com/ns/1.0").

Prohlížeč Vám tedy nezobrazí daný soubor, protože si P: v názvu elementu vyloží jako prefix xmlns, pro který nenašel deklaraci.
V tuto chvíli to až tak nevadí, protože Mergado se s tímle umí vypořádat a elementy načte v pořádku (tudíž s nimi můžeme pracovat). Problém nastane až při exportu do Google Nákupů. Google totiž ve své specifikaci zmiňuje, že veškeré data v elementech s jiným xmlns než g: bude ignorovat:

While we accept feeds containing other elements defined in the RSS 2.0 standard or in your own namespace, any information these elements contain will be ignored during processing and will not appear in your listings..

Proto se je Mergado ani nesnaží generovat.

Dobrá zpráva ale je, že to vlastně vůbec nevadí. Informace v těchto elementech, jak sám zmiňujete, budete chtít převést pomocí pravidel do jiných elementů, podle toho pro jaký srovnávač daný export bude (g:color pro Google, PARAM|Barva pro Heureku apod.). Tyhle elementy už Mergado vygeneruje bez problému.

Každopádně by bylo dobré, mít vhodné názvy elementů (tak aby se nepletli s prefixi xmlns), hned na začátku.

3 Likes

Mockrát díky, i za osvětu kolem :slight_smile:

jelikož Google feed běžně obsahuje elementy s podtržítky, zadal jsem tedy u zdroje přejmenování parametrů na “P_ODRUDA” atd.

Mějte se,

Petr

Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt