Parametry pro variantní produkty Heureka feed

Dobrý den,
lze odmazat parametr PARAM Barva pouze pro produkty, které mají variantu?

Případně jak jinak vyřešit následující problém: Polovina produktů je v Shoptetu jako varianta, polovina je bez varianty. Na produktech bez varianty je PARAM barva nastaven v Shoptetu správně, v Mergadu není třeba nic dělat.
Na produktech s variantou Barva, je uveden v shoptetu parametr barva a nabývá hodnot všech kombinací (to proto, aby šlo na shoptetu filtrovat podle barvy - zákazník zašktrne bílá a ukáže se produkt, kde lze zvolit variantu bílá). Varianty se do heureka feedu zapíší jako samostatné produkty , ale každá varianta má do názvu doplněnou variantu ve formátu “Barva: Bílá”, ale v parametrech má několik PARAM Barva s hodnotami Bílá,Zelená, Černá atd. Napadlo mě vymazat u produktů s vyplněným ITEM_GROUP všechny PARAM Barva, a v následujícím pravidlu doplnit Param barva z proměnné, která pomocí regulárního výrazu vyřízne barvu z názvu. Nechci ale smazat Param Barva z produktů, které nemají více PARAM Barva než 1. Jak takové produkty identifikovat ve výběru?

Tohle by chtělo doplnit nějaký konkrétní příklad názvu a parametru + co je tam třeba odstranit. Bude to názornější, než to popisovat. :wink:
Ještě se k tomu zeptám, u těch produktů, které nemají více PARAM Barva než 1, tak ta barva v názvu není?
Jinak Mergado “nevidí” ostatní produkty, tzn. že nejde vybrat produkty na základě hodnot u jiných produktů, byť mají společné např. ITEM_GROUP. Řešení by se mělo hledat na základě dat u jednoho konkrétního produktu.

Ono je to takto:
V shoptetu je např. křeslo a má dvě varianty - barvy černá a krémová

Když se podíváte na parametry, vidíte, že jsou uvedeny obě barvy. To znamená, že produkt se bude zobrazovat při použití filtru černá i krémová.

Do feedu jdou varianty jako dva produkty “KANCELÁRSKÉ KRESLO Q-128 Farba: čierna” a “KANCELÁRSKÉ KRESLO Q-128 Farba: krémová”

Ale oba produkty (obě varianty) mají ve feedu param
Param Farba čierna a param farba krémová (viz screenhot). Pro danou variantu by měl ale zůstat jen parametr se správnou barvou.
image

Takže řešení by bylo vymazat atributy param Farba u produktů, které mají param Farba víc než jednou. A pak vložit param Farba s hodnotou získanou z názvu.

Dotaz tedy zní: Jak vymazat všechny PARAM s PARAM_NAME = FARBA pokud jich u produktu je počet > 1 ?

2 Likes

Díky za upřesnění. Já bych to zkusil takto:

  1. na stránce Elementy v Mergadu bych si vyfiltroval všechny elementy “farba”, hromadně je označil, jeden z nich odznačil, aby jeden element s barvou zůstal a ikonkou přeškrtnutého oka :eye: na pravé straně všechny ostatní skryl pro výstupní feed:
    17-09-31-39
    Pozn.: Proč je těch elementů víc a mají za sebou čísla? Pokud se u produktů ve feedu vyskytuje více elementů se stejným názvem, v Mergadu se interně číslují, aby se v nich uživatel vyznal, resp. mohl do jednotlivých elementů třeba nastavit nějakou hodnotu.

  2. potom bych si na stránce Pravidla přidal nové pravidlo typu “Hromadné přepsání dle hodnot”, kde bych v PRODUCTNAME našel regulárním výrazem barvu
    a uložil si ji zpětnou referencí do PARAM|FARBA:
    17-10-13-19%20(1)

Po přegenerování dat by to mělo fungovat. :wink:

1 Like
Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt