Použité/zánovní produkty

Zdravím,

má někdo zkušenosti s prodejem zánovních nebo použitých produktů na srovnávačích?

Neberou je srovnávače vůbec nebo znáte podmínky, za kterých ano?

Vím, že Heureka má “Bazar”, zkoušel to někdo, je tam vůbec nějaká návštěvnost?

1 Like

Zdravím, na zboží je to zakázáno. Heureka má ten bazar, ale zkušenost nemám. Osobní je ta, že jsem se s ní zatím na heurece nesetkala.

3 Likes

Před roky dávno to šlo. Pak byl “bazaar” resp. nověji “bazar” omezený. A pak už z toho vlastně nebylo nic. Bývaly segmenty, kde se to trpělo, nebo to “nějak” prošlo. Jako např. antikvariáty. Ale moc jiných mne takto z hlavy nenapadá.

O jaký druh zboží jde?

Třeba by věděli takoví @filipvasicek & @patrickaxmann :smile:.

Děkuji, jde o telefony, všiml jsem si, že to shopy dělají spíše tak, že odkážou zákazníka na nový produkt, kde je ale ihned proklik na použitý. Zajímalo mě, jestli na to nejsou i nějaké jiné fígle.

1 Like

Nic moc mne nenapadá. Rozhodně by v XML feedu měla být informace odpovídající tomu, co je na webu. Tedy nelze inzerovat nový a proklik vést na použitý. Jinak to propojení třeba nějakým blokem na stránce je dobré.

1 Like

Heureka má v plánu (už velmi dlouho) připravit speciální sekci pro bazarové/použité/nepoužité a rozbalené atd - je toho více. Pokud jde o podobný produkt, tak musí být v ITEM_TYPE elementu označen, jako “bazar” a nebo ve feedu nesmí být vůbec. takový produkt se nedostane do karet v kategorii, ale je možné ho dohledat ve fulltextu Heureky.

V těch výsledcích ve fulltextu je možné se přepnout na bazarové zboží, viz:

3 Likes

Hlásím jednu pozitivní zkušenost - a u produktu, co byste asi nečekali - Byl to klient který přeprodával licence od MS - Winy, Office, prodáte mu štítek a kód za pár kaček a on to za pár stovek prodával dál - zde bylo na běžných softw. obří konkurenční prostředí, ale na tom bazaru byl téměř jen on a s parádním PNO slízával volnou smetanu. Ale je to už tak 2 roky :slight_smile:

2 Likes