Prazdna sparovanost produktu ve statistikach Heureky

Zdravim,
nejsem si jist, zda se jedna o bug, ale ani u jednoho ze spravovanych eshopu nevidim ve statistikach Heureky vyplnenou “sparovanost produktu”. Pocet eshopu na karte, popularita produtu, apod. se zobrazuje.

Dekuji za radu, pripadne opravu.

Tomas R.

1 Like

Ahoj Tome, tohle by se mělo postupně vyřešit samo, jakmile MERGADO obdrží data z Heureky.
Na jednom z e-shopů, co máš ve správě už graf spárovanosti vidím, na dalších zatím ne, což se předpokládám brzy změní.

V tomto případě (u zmíněného grafu) MERGADO pouze zobrazuje data, která mu přišla z Heureky. Pokud žádná data neobdrží, nemá co zobrazit. :neutral_face:

1 Like

Tak ještě doplním, že se to možná samo nevyřeší. Ptal jsem se vývojářů a podle nich do Heureky posíláte elementy, co tam nepatří a tím by to mohlo být. Jde např. o:
<CATEGORY_NAME>...</CATEGORY_NAME>
<CATEGORY_MAX_PRICE_VAT>...</CATEGORY_MAX_PRICE_VAT>
<CATEGORY_MIN_PRICE_VAT>...</CATEGORY_MIN_PRICE_VAT>
<CATEGORY_QUANTITY>...</CATEGORY_QUANTITY>
atd.

Když potom MERGADO načítá statistiky, vezmeme několik prvních elementů z feedu a ty neodpovídají Heureka specifikaci. Proto se tam graf neukáže, protože pro nás je to špatný zdroj.

Zkus elementy co nejsou v Heureka specifikaci v Mergadu vypnout (jde to na stránce “Elementy” ikonkou oka) a potom feed přegenerovat. Následně se věřím graf objeví.

Ahoj, diky moc za odpoved!

Ok, vyhazu elementy, ktere tam jsou Heurece k nicemu - mrknu na specifikaci a poresim… nicmene me teda ted trochu zarazi, proc to neresi MERGADO automaticky - vzdyt principialne od toho je, ne? (jestli tomu teda rozumim spravne).

Muj myslenkovy pochod:

Udelali jsem univerzalni feed pro MERGADO dle Vasi specifikace a ted z neho chci dostat feed pro Heureku, Zbozi, FaceBook, apod… MERGADO tedy slouzi jako mustek a vi, ktery vystup potrebuje mit pro co.

Ja (jakozto uzivatel) nechci prave zkoumat, ze Heureka nechce <category_max_price_vat> a ze ho teda musim vyhodit a naopak ze treba zbozi.cz s timto elementem pracuje, tak pro nej ho tam mit.

=> udelal jsem dostatecne univerzalni vstup (MERGADO) a at si z toho vyzobe podle toho co chci ja na vystupu, ne? :slight_smile:

Ale treba si to jen spatne vysvetlil…

Jeste jednou diky za pomoc!

Tom

Taky děkuji za nahlášení, musím ti dát za pravdu, že by se tyto elementy skrývat měly, když se převádí feed na specifikaci, ve které takové elementy nejsou.

Do specifikace Mergadova XML byly elementy s kategoriemi přidané dodatečně a zřejmě se na jejich automatické skrývání zapomnělo. Nahlásím to vývojářům k úpravě, děkuji.