🍉 Představujeme a testujeme nový design stránky Produkty

Drazí přátelé,

představujeme Vám nový design stránky Produkty. Jde o facelift a vlastně kompletní přepsání komponenty pro výpis produktů, které v Mergadu spravujete. Nová komponenta oproti té staré umí kromě tradičního zobrazení vstupních a výstupních hodnot i další nové vychytávky, jako jsou např.:

  • Zjednodušené zobrazení produktu.
  • Vylepšené zobrazování obrázků - a nyní se budou brát v potaz i alternativní obrázky.
  • Umíme graficky znázornit rozdíly v hodnotách u konkrétních elementů mezi jejich vstupem a výstupem.
  • U nových elementů je vidět, odkud se berou.
  • Dlouhé texty v hodnotách elementů se dají sbalit a rozbalit.
  • Způsob zobrazení se dá nastavit a uživateli se toto nastavení uloží.

Protože jde o větší změnu, která nemusí všem hned úplně vyhovovat, rozhodli jsme se nový design zveřejnit nejprve na naší “beta” doméně https://new.mergado.com. Takto od našich věrných uživatelů dokážeme získat zpětnou vazbu, abychom na jejím základě - ještě před uvedením do úplně ostrého provozu - mohli novou stránku vypiplat k dokonalosti.

Proto neváhejte a napište nám do tohoto vlákna, co se Vám líbí, nelíbí, co Vám úplně nevyhovuje, či co byste z Vašeho pohledu ještě vylepšili. Všechny připomínky budeme procházet a mluvit o nich - a takové, které budou konstruktivní a budou dávat smysl, se pokusíme v rámci dosochání nového designu zohlednit. Přečteme si všechno! :slight_smile:

Pozor, znovu opakujeme: Na doméně https://new.mergado.com jsou ostrá data - jakékoliv změny, které zde vykonáte, jsou “reálné” a mají vliv na to, co Vám z Mergada vyleze.

P.S. Ano, na horní části stránky (tam, kde je formulář a seznam uložených výběrů), také pomalu pracujeme.

3 Likes

Zdravím, vypadá to pěkně. Nicméně:

Krom karpálních tunelů budu mít i karpální prostředníček, jak pořád musím rolovat. Jak je ten výpis až pod ohybem. :smile: Tak ho posunout výrazně nahoru.
rol

Záložka Náhled mně přijde zbytečná, vesměs budu přepínat na elementy. Bohužel si to po reloaudu nepamatuje. Grrrr
prod

Font a velikost písma zachovat co je nyní. Je to dost malé oproti stávajícímu a musím o to více ostřit očima…

Dole Parametry překlep.

6 Likes

Ahoj,

mě hrozně vadí to, že se musím přepínat mezi vstupem a výstupem. To je velké zdržení a rovněž parametry na další kartě jsou za mě krok zpět. Lépe je mít vše na jednom místě a přehledně, tato změna velice zkomplikuje naši práci. Za mě je mnohem lepší současný stav.

Markéta

4 Likes

Ahoj,

za mě bych potřeboval minimálně dodělat plošné přepnutí z náhledu na elementy. Přepínat to po jednom produktu je trochu opruz. Funkce náhled a obrázky jako super, ale možná by bylo ideální mít jako výchozí elementy, protože o tom mergado je, práce s daty ve feedu a to taky potřebuju vidět.

Pecka je zatrhávátko zobrazit rozdíly, to je hodně cool :wink: I u toho bych bral, kdyby to šlo zaškrtnout pro všechny produkty, ne jenom pro jeden.

Za mě zatim takhle.

Ondra

3 Likes

za mě souhlas… nový font je hůř čitelný…

2 Likes

Ahoj,

souhlas - parametry dát defaultně první.

2 Likes

Ahoj,

se vším souhlas. Možná bych při zatrhávátku zobrazit rozdíly neměnil barvu písma, ale jemnou červenou/zelenou podbarvil celé pole. A označoval bych i když tam jsou elementy vytvořené uživatelem - to je taky změna…

Hromadné zaškrtnutí bych bral jako zásadní - jenom při testování jsem klikal jako vzteklej :slight_smile:

díky
M.

2 Likes

Super, že testujete new.mergado.com. A hlásíte @petramikulaskova @advisio @michaltrousil :+1: díky!

@zhr čte vaši zpětnou vazbu pozorně.
Některé ty věci měly určitý záměr, tak ho ještě neprozradím, ať Váš pohled nezkreslím. Jiné upravíme.
Ostatní členové komunity, prosím pište taky. Další zpětná vazba by byla super. Stránka Produkty je hodně důležitá - člověk na ní stráví fúru času. A každé vylepšení ušetří / zpříjemní práci vám.

Něco kluci upraví. Něco vysvětlí :smile:.
Děkuji.

(ping @group_specialists ).

2 Likes

Za mě se mi líbí náhled do produktu s parametry. Osobně musím vždy nakliknout na URL stránky a podívat se ručně, protože se mi mezi nimi nechce babrat. Takhle můžu při sadě nějakého produktu vidět, kolik kusů je v jednom balíčku.

Život mi trošičku znepříjemnila manuální editace, protože některé produkty nemůžu měnit en masse skrze pravidla. Hlavní co mi v novém kabátku chybí je možnost uložit editaci produktu a vrátit se zpět na produkty.

Možnost nevidět vstup a výstup je taky trošku ošemetná, párované produkty většinou odlišuji podle toho, jestli poznám správně naeditovaný PRODUCT, nebo ne. I přesto, že pro párování používám externí seznamy (Nespárované produkty na Zboží a Heurece), párkrát mě před prací zachránilo jen to, že jsem si včas všiml, že jsem tento produkt již editoval.

Funkčnost a vzhled se mi líbí, uvidíme, na co ještě příjdu. Dodatečné poznatky budu kdyžtak házet sem.

N.

4 Likes

Není úplně zbytečná, náhled hlavního i alternativních obrázku, které se zobrazují u produktu se hodí. Na druhou stranu by se mohly defaultně zobrazovat elementy

2 Likes

Ty elementy jsou fajn, ale moc se roztahují IMHO. Když mám u produktu 9 alternativních obrázků, tak je to nekonečné. Možná tam dát šipky, které by byly defaultně zavřené. Viz obrázek. Případně by mohlo být dobré si přímo ve filtru vybrat elementy, které chci zobrazovat. Bez%20n%C3%A1zvu

2 Likes

PS: kdo to má blízko do pražského Crossu tak na dnešním Mergado meetupu se bude o nové stránce Produkty diskutovat osobně. Já tam budu, tak se těším na viděnou :smile:.

teď jsem taky narazil na chybějící tlačítko “uložit a zpět na produkty” při manuální editaci produktu

  • kdyby se znova šlo do produktu dostat proklikem z názvu, tak by to taky bylo příjemné
2 Likes

Já vím, že ten filtrovací formulář nahoře stránky se nyní nepředělává, ale…
…nebylo by vlastně docela jednoduché…
…tam vrátit tu funkci, že se formulář odešle stiskem Ctrl + ENTER?

Ušetřilo by to klikáníčko.
Alespoň některým šikulům :wink:.
Ď!

Zdravím, vypadá to fajn.
Když jsem v náhledu, tak by možná bylo i užitečné pro porovnání vidět počet změn v elementech (v kolečku?) vstupní vs. výstupní feed. A při zobrazení je určitě nevýrazné sledovat změnu pouze barvou daného textu. Také se kloním k názoru, že kde je změna podbarvení celého řádku.
Renča O.

1 Like

Děkujeme všem za zpětnou vazbu, kterou jste zatím poslali. Vylepšili jsme “nejpalčivější problémy” na nové stránce Produkty:

  • Nové a výraznější globální přepínání zobrazení
  • Větší písmo
  • Manuální editace na jedno kliknutí v zobrazení Elementy (ikonka tužky na kažém řádku)

Samozřejmě nekončíme a budeme stránku Produktu zvelebovat k vaší spokojenosti. Takže vyzkoušejte, jak to vypadá s novýma úpravama a pište další zpětnou vazbu.

Díky moc za vaší spolupráci!
new.mergado.com

4 Likes

Hokus pokus: vytvořil jsem zde na fóru veřejnou skupinu. Určenou pro “early adopters” nových funkcí v Mergadu. Třeba jako stránky Produkty :smile:. Cíl je ten, že by administrátoři fóra mohli zmínit skupinu a členům přijde zmínka. Třeba v příspěvku, jako je ten předchozí od @pavel_rusinsky (kdo prostuduje změny v nové verzi pochopí). Hledal jsem pro skupinu nějaké jméno. Ale kanárci mi pěkní nepřišli a nic lepšího jsem nevymyslel. Tak jsem ji pojmenoval @superheroes .

Pojďme to vyzkoušet. Do skupiny se můžeš přihlásit. I z ní odhlásit tady.
A budeš v obraze. Cž se hodí, že jo :smile:.

Zrovna mě dost zmátla stejná barva pro “volby” (Elementy) a tlačítka?

Asi 5x jsem zkoušel klikat na Elementy a čekal, že se buď dostanu na stránku Elementy nebo si budu moct vyklikat, které elementy chci ve výpisu níže zobrazovat - díky tomu ozubenému kolečku vedle.

Ten přepínač působí imho víc jako “akční” tlačítka.

tlacitka

1 Like

Děje se to i teď, ale na novém nemuselo…
Když dám sledovat produkt (průchod pravidly), tak produkt na výstupu skryt, nemá možnost zobrazit si průběh :man_shrugging:

Tohle tam chybí

U tohoto produktu byly zaznamenány jeho změny při průchodu jednotlivými pravidly. Můžete si je prohlédnou v [záznamu aplikace pravidel].

1 Like

Ve výpisu produktů mi dost chybí odkaz na editaci produktu na názvu produktu. A v editaci produktu možnost uložit a vrátit se do výpisu produktů. Můžete to tam prosím vrátit? Díky.

Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt