Prepsani (skryti) celeho nadrazeneho tahgu v XML

Ahoj,

resilm problem, kdy mam ve zdrojovem xml napr. nasledujici

<MANUFACTURER>BergHOFF</MANUFACTURER> <WARRANTY>2 roky</WARRANTY> <ADULT>0</ADULT> <ITEM_TYPE>product</ITEM_TYPE> <CATEGORIES> <CATEGORY id="1387">Nádobí > Nerezové nádobí</CATEGORY> <CATEGORY id="2143">Nádobí > Hrnce > Hrnce na indukci</CATEGORY> <CATEGORY id="2149">Nádobí > Hrnce > Nerezové hrnce</CATEGORY> <CATEGORY id="3882">Značky > BergHOFF</CATEGORY> <DEFAULT_CATEGORY id="2149">Nádobí > Hrnce > Nerezové hrnce</DEFAULT_CATEGORY> </CATEGORIES> <IMAGES> <IMAGE description="BergHOFF hrnec s poklicí 28 cm"> https://cdn.myshoptet.com/usr/www.bavimevarit.cz/user/shop/orig/16194_berghoff-hrnec-s-poklici-28-cm.jpg?5bbc58e8 </IMAGE> <IMAGE description="BergHOFF stylové hranaté rukojeti"> https://cdn.myshoptet.com/usr/www.bavimevarit.cz/user/shop/orig/16194-1_berghoff-stylove-hranate-rukojeti.jpg?5bbc58e8 </IMAGE> <IMAGE description="BergHOFF poklice s nerezovým okrajem"> https://cdn.myshoptet.com/usr/www.bavimevarit.cz/user/shop/orig/16194-2_berghoff-poklice-s-nerezovym-okrajem.jpg?5bbc58e8 </IMAGE> <IMAGE description="BergHOFF belgický design"> https://cdn.myshoptet.com/usr/www.bavimevarit.cz/user/shop/orig/16194-3_berghoff-belgicky-design.jpg?5bbc58e8 </IMAGE> </IMAGES>

A ja bych potreboval vytvorit vystupni pravidlo pro skryti cele vetve IMAGES a CATEGORIES (v pravidle mi to tuhle moznost nenabizi). Jak na to?

Jestli to chápu správně, cílem je vypnout elementy s obrázky a kategoriemi. To jde v Mergadu na stránce Elementy, kde stačí kliknutím na ikonku “oka” elementy pro výstupní feed skrýt.

Lze to provést i hromadně takto:

A obdobně pro kategorie.

Pokud jsem to nepochopil správně, prosím o upřesnění.

1 Like

diky za odpoved a bude mi to fungovat i pro ostatni produkty, tam kde image budou mit jinou description nez tuto? to stejne i pro kategorie. potreboval bych to vypnout nezavisle na tom, co je uvedene v description.

Když vypnete elementy na stránce Elementy, tak se vypnou u všech produktů v celém feedu.
Aby se to ve výstupním feedu projevilo, je zapotřebí po vypnutí ještě přegenerovat data (nebo počkat na automatické přegenerování).

1 Like

rozumim tomu spravne, ze je treba vypnout vsechny elementy, ktere nechci zobrazovat?

Vzhledem k tomu, ze mam na eshopu cca 5000 produktu, kazdy ma dejme tomu prumerne dva obrazky s vlastnim description), tzn. ze mam povypinat 10 000 elementu (protoze se mi kazdy obrazek, diky jinemu description jevi jako zvlast element? A pri pridani dalsich produktu s obrazky, ktere budou mit jinou description, tak je opet vypnout v elementech?

Predpokladal jsem, ze mohu nejak vypnout ten nadrazeny tag (v tomto pripade <IMAGES>), nicmene ten mi pravidlo k vyberu nenabizi.

Ten nadřazený tag je pouze obalovací element, který sám o sobě nemá žádnou hodnotu, v Mergadu bohužel nejde samostatně vypnout a řeší se to vypnutím zanořených elementů.

Jde-li o ten Shoptet formát co máte v Mergadu, tam je elementů opravdu tolik jak píšete a v tom by pomohli naši vývojáři, kteří mohou hromadně přímo přes databázi klidně 5000 tisíc elementů skrýt. Budete-li tohle potřebovat, napište prosím na náš support MERGADO@MERGADO.cz.

Ještě předtím však zkuste zvážit nebo přímo vyzkoušet v Mergadu použití jiného zdrojového XML, než máte nyní. Mám na mysli ten Shoptet formát, který máte exportovaný ze stránky administrace Shoptetu: Produkty → Export, lepší je podle mého názoru použít export dostupný v menu Shoptetu: Propojení → XML feedy → a v podstatě libovolný z těch co tam jsou. Při použití těchto feedů pro MERGADO totiž nedojde k vytvoření takových “nepěkných” elementů, jako to je nyní.
Klidně si některý z těch feedů zkuste přidat do Mergada a převést na libovolný jiný formát (třeba z Heureka.xml na Shoptet formát nebo jakkoliv jinak). Budete následně moci porovnat pracnost jednotlivých úprav pro dosažení cíle, který potřebujete.

Diky za radu,

Jde-li o ten Shoptet formát co máte v Mergadu, tam je elementů opravdu tolik jak píšete a v tom by pomohli naši vývojáři, kteří mohou hromadně přímo přes databázi klidně 5000 tisíc elementů skrýt. Budete-li tohle potřebovat, napište prosím na náš support MERGADO@MERGADO.cz.

Toto bohuzel pouzit nemohu, protoze s kazdym novym produktem by bylo nutne tagy opet vypinat

Ještě předtím však zkuste zvážit nebo přímo vyzkoušet v Mergadu použití jiného zdrojového XML, než máte nyní. Mám na mysli ten Shoptet formát, který máte exportovaný ze stránky administrace Shoptetu: Produkty -> Export , lepší je podle mého názoru použít export dostupný v menu Shoptetu: Propojení -> XML feedy -> a v podstatě libovolný z těch co tam jsou. Při použití těchto feedů pro MERGADO totiž nedojde k vytvoření takových “nepěkných” elementů, jako to je nyní.

Rozumim, nicmene pro me nepouzitelne. Ty tagy, ktere potrebuji v exportech pro zbozaky nejsou.

Jeste zkousim jednu cestu, a to nacist CSV soubor ze shoptetu a vygenerovat z nej XML, zatim se ale nezda, ze by ta funkce fungovala. Poprve mi to spadlo s chybou 500 a podruhe uz to trva pres deset minut. Funguje vam generovani xml z csv?

Shoptet CSV formát na vstupu MERGADO nepodporuje.

A co univerzální Shoptet formát (XML), do kterého si můžete v části “Tělo XML” přidat elementy, které chcete?

Pokud ani tohle nemůžete použít, pak už nevím co poradit.

To je stejny pripad jako zbozovy export, neni tam moznost znacek, potrebuji napriklad priznaky akce, doprava zdarma, dostupnost pri vyprodani atd…

No neda se nic delat, budu si muset udelat mustek sam. Skoda, protoze by to vyresila moznost skryti celeho nadrazeneho tagu (nebo alespon import CSV, cimz by se toto dalo obejit).