Přidávání specifických produktů do výběru

Zdravím, prosím o radu.

Potřebuji dostat do výběru specifické produkty, na které chci aplikovat pravidlo pro změnění CATEGORYTEXT. V klasickém jednoduchém rozhraní ale naleznu jen jeden produkt, nelze jich přidávat více (Produkt obs. regul. výraz název produktu), jak mám přidat těch produktů více? Napadlo mě použít rozšířené rozhraní s funkcí and, ale pravděpodobně ji zadávám špatně, protože mi nefunguje. Nemůžete mi poradit, jak má správně znít fráze s and v rozš. rohraní, případně jiný způsob k výběru specifických produktů do výběru. Díky moc.

Na výběr specifických produktů, které spolu vzájemně nemají žádný společný znak (jde např. o bestsellery z různých oddělení e-shopu), se může hodit výběr: “je obsažen ve výčtu”:

Následně po kliknutí do políčka na pravé straně se políčko výrazně zvětší (do textového pole) a lze do něj třeba z Excelu nakopírovat celý sloupec s daty, např. ID produktů nebo URL adresy, aby byl každý údaj na jednom řádku.

Druhá možnost je to rozšířené hledání, kde se AND používá takto:
ELEMENT = "hodnota 1" AND ELEMENT = "hodnota 2" AND (ELEMENT = "hodnota 3" OR ELEMENT = "hodnota 4")

Nebo jiná ukázka, která je světlým písmem vidět hned po vstupu do rozšířeného rozhraní:

PS: ta vlnka ~ znamená, zda element obsahuje nějakou hodnotu (a třeba i něco dalšího), kdežto při použití rovnítka = se bude hledat přesně zadaná hodnota.

1 Like