Problém s výpočtom % zľavy z ceny produktu

Dobrý deň,
v jednom exporte sa mi “zbláznili” pravidlá pri cca 300 produtoch z cca 1300.

Cez pravidlá si počítam % zľavu a pri problémových produktoch mi ukazuje šialené zľavy. :unamused:

Pravidlá mám vytvorené takto:
1.
Element: custom_label_2
Výpočet: sale_price / g_price

Element: custom_label_3
Výpočet: custom_label_2 * 100

Element: custom_label_2
Výpočet: 100 - custom_label_3

S inými produktami v tomto exporte s tým problém nie je. Rovnako tak v iných exportoch, kde to robím rovnako. Viete mi poradiť v čom môže byť problém?

1 Like

Šlo by prosím doplnit screen o sloupec s hodnotami g:sale_price ? Problém by mohl být právě v těchto hodnotách nebo třeba vadí ta měna… :thinking:

Samozrejme. Tu sú všetky spomínané elementy

Ale ako hovorím - vzorce používam na všetky produkty vo feedy a len pri niektorých to robí problém… :roll_eyes:

2 Likes

Děkuji, problém bude buď v tom, že ceny mají různou měnu (Kč vs CZK) a nebo ve formátování čísel v G:PRICE, jak tam je mezera jako oddělovač tisíců…

Doporučil bych ceny před výpočtem očistit, ať jsou tam ideálně jen čísla.

1 Like

Ešte pre porovnanie - pri týchto produktoch to počíta správne (použité tie isté pravidlá a výbery, len iné produkty)

Zmena Kč a CZK + formátovanie čísiel mením v pravidlách až potom, ako sa vypočítajú tieto údaje. Teda najskôr mám pravidlá na výpočet zľavy a až potom tam mením menu a formátovanie. A pravidlá sa uplatňujú zhora nadol, však?

Ano, ano, pravidla se aplikují postupně shora dolů.

Ještě k tomu formátu ceny:
Pokud si vezmete cenu například 1 620 Kč a zkusíte ji přesně takto zadat do klasické kalkulačky (s mezerami a měnou), tak to nepůjde, protože to není číslo, ale textový řetězec. Kdežto 1620 už zadáte do kalkulačky bez problémů. :wink:

Ďakujem za pomoc :wink: Prešla som všetky pravidlá a v jednom som oddeľovala medzeru v tisícovke pred výpočtom. Po zmene poradia sa to vyriešilo.

1 Like