Produkty - Regulární výrazy

Chtěl bych se zeptat, jak fungují regulární výrazy u filtrace produktů?

Když zadám kontrolu EAN s nastavením neobsahuje regulární výraz
[0-9]{8}|[0-9]{12,14}

Abych tak určil, která pravidla nejsou v rozsahu 8 nebo 12-14 znaků, což jsem našel jako podporované v dokumentací zboží - Specifikace | Zboží.cz

Tak to stále neodchytí případy s 18 znaky, apod.

Pokud přejdu na pravidlo typu obsahuje regulární výraz, tak mi to vždy vrátí všechny výsledky. Například jednoduchá kontrola na 8 znaků - [0-9]{8} mi stejně při tomto pravidlu vrátí všechny výsledky. ať již mají 10, 12 nebo 18 znaků a nebo jestli obsahují písmena. Identicky jsem zkoušel i \d{8}, ale to mi nefungovalo taktéž.

Mohu požádat o radu, kde dělám chybu?

3 Likes

U filtrace produktů můžete regulární výrazy klidně používat. Máte je správně, jen je zapotřebí ještě přidat regulární značky pro ohraničení začátku a konce řetězce, tedy např. u té jednoduché kontroly na 8 znaků funguje ^[0-9]{8}$ nebo to samé zajistí pro někoho možná více přehledný zápis ^\d{8}$

A když hledáte vše, co neobsahuje 8 nebo 12-14 znaků, tedy v podmínce máte neobsahuje regulární výraz, pak by to vypadalo takto ^([0-9]{8}|[0-9]{12,14})$ nebo zkráceně ^(\d{8}|\d{12,14})$

2 Likes

Skvělé, díky moc za radu

1 Like

This topic was automatically closed 2 days after the last reply. New replies are no longer allowed.