Proměnné do UTM seznam

Ahoj,

narazil jsem na komplikaci, při novém tagování ZI dle Tagování URL (UTM parametry) | Zboží.cz
problém je, že MERGADO překóduje složenou závorku na %7B a zboží jí neumí přečíst…
řeším s nimi, jestli by to uměli udělat aby to přečetlo i překódovaný, ale i kdyby jo, tak u Seznamu se dá očekávat, že to bude tak na jaře :slight_smile: .
tzn říkám si, jestli by se to nedalo nějak vymyslet v mergadu…

1 Like

Dobrý den,

mám za to, že by složená závorka měla být v rámci UTM parametrů použita pouze jako placeholder. Tím pádem by se v rámci URL již neměla vůbec zobrazovat. V rámci UTM parametrů by se měla zobrazovat pouze samotná hodnota, která již není ohraničena složenými závorkami.

1 Like

bohužel seznam jí používá jako ohraničení té proměnné… zkouším to nabastlit… dám vědět jak to dopadne

edit: tak to běhá… ale v pravidle pro UTM je potřeba použít nějaký zástupný znak/řetězec a pak pravidlem najít a nahradit ho nahradit složenou závorkou…

2 Likes

Objevil se nám na to další dotaz na podpoře, tak jsem k tomu vytvořil jednoduché makro.

MAKRO Doplnění UTM dynamických proměnných pro Zboží.cz

https://app.mergado.com/macro/f233-438b-c203-93a9-801d

  1. Makro nejprve vytvoří pravidlo pro naplnění UTM dle specifikace Zboží.cz
    Tagování URL (UTM parametry) | Zboží.cz
    Namísto složených závorek doplní text ZASTUP1, ZASTUP2

  2. Poté vytvoří další dvě pravidla Najít a nahradit, které přepíší zástupný text na složené závorky { }

Feel free to try and use :blush:

3 Likes