"Propadnutí" produktu, který měl být skryt do výstupního feedu

Dobrý den,

mám v Mergadu nastavené skrytí produktů, jejichž inzerce je na Google zakázaná (zbraně). Mám nastavený výběr produktů, kde je mimo jiné podmínka přidání do výběru “obsahuje slovo magazine”. Podmínka je zadaná pomocí RegEx spolu s dalšími slovy, která indikují, že se jedná o zakázaný produkt.
I přes tohle nastavení jeden produkt, který v názvu obsahuje “magazine” propadnul do výstupního feedu i přesto, že není důvod aby nebyl pravidlem pokryt. Můžete prosím prověřit čím to mohlo být? Takovéto chyby mohou vést k zablokování Google Ads účtu klienta.

Děkuji

Tohle by chtělo vidět konkrétně nebo upřesnit.

  • Jak vypadá podmínka výběru?
  • Opravdu ten produkt spadá do výběru? Tj. když si výběr na stránce Produkty načtete do formuláře, najde se i ten produkt?

Pozn.: pokud by výběr vracel příliš mnoho produktů a nešlo snadno zkontrolovat, že v něm je i ten náš produkt, zkuste si podmínku výběru spojit přímo s produktem, zda se najde.
Jak na to:

  • načtěte si výběr do formuláře, přepněte se do MQL rozhraní, pokud v něm už nejste (zatržením checkboxu “Vlastní MQL dotaz”)
  • pokud má produkt např. ITEM_ID = “123”, tak si jen přidejte za celý výběr další podmínku: AND ITEM_ID = "123"
    a dejte vyhledat.

Když se produkt najde, do výběru spadá, když se objeví 0 produktů, tak produkt nevyhověl podmínce výběru a je třeba výběr rozšířit nebo upravit, aby do něj produkt spadal.


Pokud produkt do výběru spadá, tak není problém ve výběru samotném, ale v nějakém pravidle. Zkuste prosím u toho jednoho produktu, který propadnul do výstupního feedu a neměl, nejprve použít funkci “Sledování produktu při průchodu pravidly”:

a po aplikování pravidel jen na tento jeden produkt se podívejte na přehled změn, co které pravidlo u něj mění.

Možná tím hned zjistíte příčinu. Pokud ne, pošlete nám prosím na náš email odkaz na záznam toho sledovaného produktu, podíváme se na to. :clinking_glasses:

2 Likes