Propojení feedů

Zdar,

již delší dobu přemýslím nad jednou věcí a to je import elementů včetně obsahu mezi feedy. Jelikož už mergado umí export výstupních dat do CSV (to už dlouho) a teď už umí i import přes CSV do feedu, tak k tomu co mám na mysli už chybí jenom krůček. Super je, že to importní CSV se dá tahat i z URL. Takže co konkrétně bych měl na mysli:

Mám feed, který se mi generuje z shopu pro CZ verze systémů (heureka.cz, glami.cz atd.). Ten obsahuje parametry velikost, barva, materiál… u stejného shopu mi generují i SK feed, ale pro SK systém neumí poslat do feedu parametry. Takže v současném stavu jsem udělal to, že jsem si ty parametry vytahnul do CSV z mergada z heureka.cz feedu a přes importní pravidlo jsem je do SK feedů doplnil. To je samo o sobě fajn, ale jak se budou přidávat nové položky, tak bude vždy potřeba vytvořit importní soubor, přenahrát ho do mergada a nechat znovu natahnou data. Dost toporné, že? Jak by to šlo řešit.

  1. Uplně ideální řešení by bylo kdyby existovalo v mergadu importní pravidlo (možná spíš aplikace), kde by se zadal libovolný feed (klidně jenom feed, který existuje v rámci mergada), ten by se analyzoval a pravidlo by nabídlo jaké elementy chci importovat, případně i kam (to ale neni důležité, jak mám elementy ve feedu, tak už si s nimi poradím) a hlavně na základě čeho. Tj. jaký se použije klíč pro přiřazení elementů. V tom případě těch CZ a SK feedů jak zmiňuju bych si nastavil párování importu podle ID a vybral bych pro import parametry no a už by to jelo, jakmile by se doplnili parametry do CZ verze, tak by se velmi rychle propsali i do SK :wink: No je mi jasný, že toto řešení je hodně šílený na realizaci, ale bylo by to krásný.

  2. Něco méně šíleného (tedy alespoň podle mě), co by ale taky pomohlo. V zásadě by se tento problém dal vyřešit i tím, že by se upravil export z mergada do CSV. Bylo by potřeba, aby se to CSV exportovalo na URL a to pravidelně, aby bylo aktuální a aby mohl uživatel zvolit co se má do CSV exportovat. No a pak by se tohle CSV nahrávalo pravidělně přes současné importní pravidlo do mergada :wink: Opět upřesním na tom příkladu, nastavil bych si export do CSV tak, že by se tam poslalo ID a parametry a je to. Akorát by se nemohlo do toho CSV přidávat automaticky XID a IS_HIDDEN, jinak by nemuselo fungovat importní pravidlo.

Určitě to jde řešit i nějak jinak, mě napadli tyhle dvě varianty. Dost často se mi stává, že mají klienti k dispozici feedy pro různé systémy a v každém feedu chybí něco důležitého, tak pak vyberu ten co je nejméně zprzněný a udělám z něho feedy pro všechno, které musím ručně upravovat a je to na dlouho. Takto by šlo vybrat třeba dva co mají vše co klient pro inzerci potřebuje a udělat z nich kvalitní master feed, který pak použiju jako vstupní feed pro další exporty co budu pro shop tvořit.

Snad jsem to celé popsal dobře.

Díky

3 Likes

Popsal jsi to dobře a dlouze. :slight_smile:

Ta varianta číslo 2. už teď teoreticky jde, prakticky však půjde od cca půlky ledna.

Už teď si totiž můžeš vytvořit vlastní custom CSV formát a použít jej na výstupu z Mergada, takže např. vezmeš feed ve specifikaci Heureky -> převedeš si ho na vlastní CSV formát a vypneš si u něj elementy, které nechceš. Výstupní URL adresu z Mergada tohoto CSV feedu můžeš klidně použít v pravidle pro import datového souboru a bude se ti vše pravidelně aktualizovat.

Má to však jeden malý, ale podstatný háček. Mergado v tuto chvíli generuje výstupní názvy sloupců v CSV exportu malými písmeny, tedy např. item_id,productname, atd.
No a v pravidle pro import souboru, kde bys chtěl např. aktualizovat element s názvem PRODUCTNAME (velkými písmeny), tak se to nespojí a Mergado zahlásí, že žádný productname tam nemáš. :crying_cat_face:

Tahle chyba už je v řešení a v prvním lednovém release půjde věřím na produkci. Pak se nebude při importu kontrolovat název elementu case-senzitivně jako nyní, ale insenzitivně a nebude tak záležet na velkém nebo malém písmenu v názvu elementu, resp. v názvu sloupce CSV souboru.

Pak už tedy bude ten tvůj bod 2. fungovat přesně jak píšeš. :+1:

2 Likes

No tak super, jak pujde ta varianta dvě, tak do ní pujdu. Třeba se časem mákne i na variantě jedna :wink:

Vyzkoušim to generování do CSV a uvídíme jak to funguje.

O.

2 Likes
Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt