Seznam Index Checker a Fastcentrik

Dobrý den, nevíte náhodou, jak na to? Potřebuji pro aplikaci Seznam Index Checker ověřit ( vložit ověřovací kod od Seznamu ), že web, který provozuji na Fascentriku patří mě, že jsem jeho vlastníkem. Postupuji dle Webmaster | Seznam.cz , ovšem ověření se mi dle návodu nedaří, jednoduše nevím, kam kod vložit. S podporou FC jsme vložili na údajně jediné místo dle podpory, kam to vložit jde, ale ověření nefunguje. Umí někdo pomoci, poradit, má zkušenost? Jak získat potřebný API klíč? Psala jsem před časem na MERGADO a neodpověděli, několik dotazů na FB a nic. Nevím, jak dál. To se opravdu nikdo s ověřováním pro Fastcentrik a tuto aplikaci nesetkal? Ani MERGADO neví? Děkuji předem za pomoc

Z Mergada jsem Vám odpovídal přímo já, mrkněte do pošty na zprávu z 29.6., kde jsem Vám psal:

To ověření webu v rámci přidání Vašeho e-shopu do služby Seznam Webmaster určitě Fastcentrik zvládne. Museli to řešit pro vícero klientů.

Pokud jim na jejich support pošlete žádost, že chcete buď na FTP Vaší domény nahrát jeden soubor (to je varianta ověření pomocí souboru) nebo vložit jeden meta tag (to je druhá varianta ověření, o něco pracnější), tak to jistě zvládnou.

Stačí když si ve službě Seznam webmaster na stránce Webmaster | Seznam.cz (screenshot viz příloha emailu) stáhnete např. ten soubor - tlačítkem “vygenerovat soubor” a ten do Fastcentriku pošlete, že jej chcete umístit do rootu Vaší domény (tedy nahrát na FTP server tak, aby byl soubor přístupný z internetu).

Tento způsob ověřování vlastnictví domény používá i Google, takže to určitě půjde.

No a po ověření webu se Vám ve službě Seznam webmaster zpřístupní API klíč, který jen zkopírujete do Mergada do aplikace Seznam Index Checker a budete mít hotovo.
Takže jste jen 2 krůčky od dokončení. :wink:

Příloha emailu byla:

Děkuji za reakci, takto jsem postupovala a ze strany Fastcentriku mi bylo sděleno, že : “Je mi to líto, ale toto ověření na stránky nelze implementovat ve FastCentriku.” , pak jsem se pokusila o aplikování druhého způsobu a rovněž to nešlo, jelikož jediný způsob nahrání na web je přes soubor Files a odpověď z Fastcentriku a adresa nahrátí je : "bohužel, jediným možným ověřením stránek je přes adresář Files výsledná cesta by byla tedy

https://www.detske-dekorace-lunami.cz/files/seznam-wmt-1jfvduv6uOnSNOhoWlRYx6PfMix9zI8I.txt"

a Seznam chce https://www.detske-dekorace-lunami.cz/seznam-wmt-1jfvduv6uOnSNOhoWlRYx6PfMix9zI8I.txt.

Takže hledám někoho z Mergada nebo eshopaře z fastcentriku, kdo se s tím potkali a poradili by. Také jsem si zpustila zkušební dobu, narazila na problém s ověřením webu a promrhala i zk.dobu. Ale ve finále je to asi jedno, jelikož ověřit web prostě neumím :-).

A zkusila jste se následně zeptat u Seznamu, jestli by takhle ověření webu šlo provést? Ověření webu s Mergadem totiž nijak nesouvisí, to je pouze prokázání vlastnictví webu pro službu poskytovanou od Seznamu.

Pokud ne, zkuste ještě napsat na technickou podporu Seznamu, zda Vám umožní ověřit web pod odkazem obsahujícím navíc složku “files”.

Na této stránce: Seznam Vočko | Seznam Nápověda můžete kliknutím na tlačítko “Přejít na technickou podporu” zahájit chat s lidmi z tech. podpory Seznamu. Snad se Vám web nakonec podaří ověřit. Budu rád, když sem potom napíšete, jak to dopadlo.

Ano, i to s tím Seznamem jsem zkoušela, na chatu neumí pomoci, prý je to mi jejich znalosti, zaslali mi mail na technickou podporu a také se nikdo neozval s odpovědí na můj dotaz.

Řešila jsem to i s Active24, kde mám zaparkovanou doménu, podle nich lze vlastnictví domény ověřit nějak přes DNS, s tím by mi pomohli, jsou tam super lidičky, ale k tomu zase potřebuji něco, co nedokážu od Seznamu dostat. Začarovaný kruh.

Prostě nerozumím tomu, jestli jsem první a jediný člověk ( což je dle mě nesmysl ), kdo se o ověření webu pokouší, protože toto mě vzteká, přeci musí být i někdo jiný, kdo by mi uměl poradit, kdo se s tímto již setkal a prošel si tím. Nejsem žádný webmaster, jen jsem si říkala, že by se tu mohl na můj dotaz ozvat někdo od provozovatelů shopu na Fastcentriku, jestli to řešil nebo zda by uměl někdo z Mergada poradit, jestli mají někoho, kdo službu provozuje a má fastcentrický shop.

Přišlo mi, že ověření vlastnictví webu by mělo být jednoduchou záležitostí, ale není …:frowning:

To mě docela mrzí, že s takovou maličkostí máte tolik práce. Na jiných eshopových platformách s tím není žádný problém.

Já být na vašem místě, tak uháním Fastcentrik nebo Seznam o nějaké řešení.

Buď Fastcentrik doplní meta tag nebo nahraje ověřovací soubor do kořenového adresáře domény, nebo Seznam uzná vlastnictví domény na základě jiného způsobu.

Přeji hodně zdaru a nenechte se odradit jen tím, že někdo na chatu Seznamu uvede, že to je mimo jeho znalost. Stačí přece, když Váš požadavek posune dále na někoho kompetentního. :wink:

Vyřešeno. Závěr: Pro všechny jedoucí na Fastcentriku: ověření domény pro Seznam.cz - kontaktovat podporu FC a ověřování probíhá přímo přes programátora FC. :slight_smile:

1 Like