Shopify - export produktů pro Google Shopping - bezplatná verze?

Ahoj, zeptám se zkušenějších. Máme zákazníka na Shopify a řešíme export produktů pro Google Shopping. Klient jenom nachází placené exporty, ale mě přijde, že by to mělo jít bezplatně. Zatím vždy to byla součásti řešení eshopu, tak mě přijde podivné, že zrovna Shopify to mělo placené. Máte někdo s tím zkušenost?

Díky.
Vojta

Není tohle co potřebujete? Google & YouTube - Sell where people search on Google and YouTube | Shopify App Store

1 Like

Navazuju na starší diskuzi. Tato appka je řešením, pokud chci propojit obchod s Google Merchant Center. Propojeno skrze API. Ale já bych potřeboval XML feed, abych ho mohl vložit do Mergada a to dle mého appka neumí. Doporučí někdo jiný způsob, jak XML feed získat ze Shopify? Díky za radu.

1 Like

Bohužel situace se od roku 2018, kdy vzniklo toto vlákno stále nezměnila. :frowning:

V rámci platformy Shopify je k dispozici jenom ruční export dat s produkty. Navíc se ani tento ruční export po kliknutí neuloží rovnou do počítače (jak by člověk očekával), ale pošle se link na mail, kde si soubor teprve můžete stáhnout…

Je tak evidentní, že Shopify prostě chce (těmito obstrukcemi s exportem) podporovat tvůrce aplikací.

Pokud tedy potřebujete stahovat data s položkami eshopu automatizovaně, je stále nutné si vybrat některou z (bohužel placených) aplikací z jejich app store.

1 Like