Shoptet - oprava dostupnosti pro Google Merchant Center (element G:AVAILABILITY)

Ahoj Mergáďáci! Potřeboval bych poradit s jedním problém, na který jsem teď narazil u klienta. Zjistil jsem, že se mi ze Shoptetu nepropisuje do XML feedu pro GMC hodnota do elementu G:AVAILABILITY, když zboží není skladem nebo je uvedeno, že bude skladem za XX dnů.

Mohl bych to samozřejmě vyřešit, že tak, že dám u těchto produktů pravidlem out of stock, ale zase neřeším to, že to může být naskladněno do xx dnů. Můžete mi poradit nějaké řešení?

Ještě jsem psal do Shoptetu, zda by to mohli vyřešit oni nějakou opravou. Ale nevím…

Moc děkuji za radu.

Michal

Ahoj! Tohle by mělo jít nějak nastavit už na straně exportu dat v Shoptetu. Počkal bych proto na vyjádření jejich supportu, snad poradí.
Jinak v Mergadu by se mohlo vše nastavit jak píšeš a holt ty produkty s dostupností za xx dnů by se posílaly do Google nákupů s informací, že nejsou skladem. Oni totiž opravdu nejsou v tuto chvíli skladem, tak mi to nepřijde ani tak špatné řešení. :wink:

Ahoj, Luďku. Díky za info. Už mám i odpověď od Shoptetu. Vypadá to, že jsem první, kdo to řešil a budou to teď měnit všude :slight_smile:


Dobrý den,

máme vytvořený task, kterým bychom to měli vyřešit. Mělo by to ovlivnit následující:

nově budeme do Google feedu zasílat veškeré produkty, které mají u dostupnosti nastavenou Google dostupnost (například produkt, u kterého je zákaz nakupování do mínusu a je u něj dostupnost vyprodáno, která má nastavenou Google dostupnost na Out of stock)

  • pokud u dostupnosti není uvedena Google dostupnost, produkt z feedu odebereme, tudíž tam nebude
  • skryté produkty ve feedu stále nebudou

Zatím Vám ale nedovedu říci, kdy přesně toto půjde ven. Doufám, že třeba v průběhu března, nechci ale nic slibovat. Každopádně kolegové od nás na tom pracují.

Díky za pochopení a mějte se krásně:)
Marcela

1 Like

V první řadě je potřeba u všech dostupností (Nastavení - Produkty - Dostupnosti) nastavit, jaká dostupnost se má posílat do Google. Možnosti jsou jen 3 - Skladem / Není skladem / Předobjednávka. Když je to nastavené u všech dostupností, mají všechny produkty dostupnost i v XML feedu.

2 Likes

Super. Díky za info. Mrkneme na to s klientem.

1 Like