STORE_CODE pro Merchant Center

Ahoj, potřeboval bych radu. Chci namačkat do Merchant Center “Lokálně dostupné zboží”, kde je třeba ve feedu použít STORE_CODE element. Dle specifikace to má být:

<g:store_code>Prodejna123</g:store_code>

Takže jsem si vytvořil nový element G:STORE_CODE a do něj hromadně vepsal prodejnu.
Když nyní kouknu do produktu je tam: G:STORE_CODE: Prodejna123, to je OK.

Jenže když kouknu do zdrojáče feedu, tak je tam <store_code>Prodejna123</store_code> a chybí tam to “G:” a google tento element nenajde.

Nevím, co s tím. Když feed načtu, vyhodí to chybu že chybí STORE_CODE, ten tam je, ale bez toho G: které se kamsi vytratilo… Nevíte někdo jak jej dostat zpět?

Díky
Michal

1 Like

Ahoj, já bych řekl, že záleží na formátu výstupního feedu Mergada. Pokud to bude nějaký z Google formátů, který má na začátku definovaný namespace xmlns:g="http://base.google.com/ns/1.0", tak to bude fungovat.

Jinak díval jsem se přímo v Mergadu, že už se ti tam element generuje včetně G:, takže vše funguje věřím ok. :wink:

Ahoj Luďku,
děkuji za reakci, dívám se, že je to už OK.

Ať se daří
Michal

1 Like

Ahoj, ještě bych měl jeden dotaz. Google vyžaduje i položku: G:QUANTITY, do feedu mi nejde počet kusů skladem, ale využil jsem dostupnost AVAILABILITY, z které jsem vytáhl informaci zda je zboží skladem nebo ne. Skladem: počet kusů 1, není skladem: počet kusů 0.
V detailu zboží na mergadu se mi to zobrazuje dobře, jenže do výstupního feedu se položka G:QUANTITY vůbec nepropisuje, prostě tam chybí. Nevíš proč?

Díky Michal

Ahoj, tak není třeba to řešit, jsem po dvou dnech práce a návodu od googlu v češtině, na podpoře zjistil, že celý lokální prodej je v čr nedostupný, takže celá akce padá.

Děkuji
Michal

1 Like