Tip: Automatické zjištění později přidaného Heureka Parametru na vstupu

Dobrý den, popíši situaci:

  1. Vstupní feed posílám přes MERGADO do Heureky.
  2. V Heurece zjistím, že chybí u produktu ve feedu nějaký Heureka Parametr s nějakou Hodnotou.
  3. V Mergadu přidám buď k již někdy dříve vytvořenému Parametru novou Hodnotu, nebo vytvořím chybějící Parametr a novou Hodnotu.
    Př. Barva: Modrá

Dotud asi standardní práce.

Někdo z klientovi strany občas někdy později vloží ten samý Parametr nebo Parametr s Hodnotou (a pošle tak do vstupu Mergada).

Co se stane?

  1. 2x stejné Parametry do Heureky?
    Čili na vstupu Barva: Modrá,
    na výstupu Barva: Modrá, Barva: Modrá?

  2. Dojde ke sloučení a na výstupu je pouze jednou Barva: Modrá.

Co se stane, když se na vstupu vyskytuje Barva: Světle modrá?

Má XML Audit, nebo nějak MERGADO “za běhu” toto vyřešeno (Duplicitní parametr)? Má MERGADO nějaké upozornění?

Mám toto vůbec řešit :slight_smile: .

Děkuji.

Karel

Zdravím Karle,

nejprve k otázce, zda to má smysl řešit. Pokud se parametry do zbožového srovnávače pošlou (nejen do Heureky), potom je možné na daném zbožáku produkty najít filtrováním právě přes tyto parametry. Takže otázka by se dala napsat i takto:
Chci, aby moje produkty našli uživatelé, kteří si budou produkty (např. na Heurece) filtrovat podle barvy? Pokud je odpověď ano, pak má parametry smysl nastavit a ve feedu posílat.

Když se parametry nastaví v Mergadu, “přebíjí” data ze vstupního feedu, takže pospaný příklad, kdy se v Mergadu přidá parametr Barva a naplní nějakou hodnotou, tak později, když se stejný parametr objeví již na vstupu, hodnota v tomto parametru se přepíše tak, jak je nastavené pravidlo v Mergadu.

Pro ošetření těchto budoucích stavů je podle mě nejlepší vytvořit si na stránce Produkty výběr produktů, kde je parametr s barvou prázdný (element: PARAM|Barva, podmínka: “je prázdný”). A na tento výběr aplikovat pravidlo, kterým se barva nastaví.
Pokud se v budoucnu objeví ve vstupním feedu nějaká hodnota v PARAM|Barva, MERGADO ji zachová, protože takový produkt nespadne do výběru popsaného výše a pravidlo co nastavuje barvu se na něj neaplikuje.

Duplicitní parametry tedy nevzniknou, pouze se může přepsat vstupní hodnota (např. “Světle modrá” ze vstupu na “Modrá” přepisovacím pravidlem).

2 Likes

Hezký a pohodový předvánoční den, Luďku,

ohledně Vaší první části odpovědi - jsem si vědom, jak jsou důležité Parametry ve feedu :slight_smile:. Šlo mi o to, zda to celkově mám řešit já, nebo MERGADO. Na to jste mi velmi srozumitelně odpovědel v daších částech i s elegantním řešením.

Děkuji a pohodové svátky přeju.

2 Likes