Tip: oprava chyby stahování datového feedu pomocí Symlink Stork

Že se stane Symlink Stork součástí mé pracovní KPZ[1], bych se nenadál. Stalo se. Dnes se s vámi o tenhle fígl podělím, ať je vám k dispozici pro strýčka příhodu.

Problém

Cílový systém nechtěl načíst datový feed z URL.

Řešení

Na URL jsem vytvořil v Symlink Stork odkaz (symlink). Z odkazu feed cílový systém stáhl. Problém byl vyřešen.

Proč řešení funguje

Řeknu na rovinu, že jsem to prostě zkusil. Hluboká úvaha za tím nebyla. Vlastně mi fakt, že to (někdy) funguje, přijde roztodivný. A rozhodně neříkám, že to vyřeší všechny situace. To nevyřeší! Když jsem následně uvažoval, proč to zafungovalo, napadly mne tyto možnosti:

Mime type

Mime type běžný uživatel v síťové komunikaci nevnímá. Tedy dokud nepozlobí. Pro mne je zapeklitý - neřeší se na úrovni souborů, neřešíme ho aplikačně - starají se o něj samotné webové servery. Vlastně bych řekl, že by měl zlobit spíše na straně Symlink Stork. Nicméně tehdy zafungoval a datové spojení se zprovoznilo.

URL jako textový řetězec

Cílový software ukládal URL feedů do fronty. Z ní pak braly workery URL a data stahovaly. Daná URL se ve frontě zasekla. Vložit podruhé ji nešlo - systém řekl, že danou URL již zná. Ale data z ní nestahoval. Symlink pro něj představoval novou URL. Že je na ní stejný obsah bylo systému jedno. Novou URL zpracoval.

Zakázaný přístup

Do třetice tip, který jsem osobně neřešil. Protože to nebylo potřeba. Ale je dobré o tom vědět. Pokud jeden systém má zakázaný přístup druhého a cizí domény neblokuje, může Symlink Stork také pomoci. Nechci vás navádět k nekalostem. Když správce systému přístup na doménu nebo z domény zakazuje, mívá k tomu důvod. Nicméně pokud potřebujete dva systémy v dobré víře propojit, může se Symlink Stork hodit i na toto.

Přeji vám, nechť vám všechny systémy šlapou k vaší radosti
a takto improvizovat nebude zapotřebí :wink:


  1. Krabička poslední záchrany ↩︎