#Tip | Rozdílné výsledky téměř totožného - je to ale dobře :-) // + část k automatizovanému [G:DESCRIPTION] v určitých případech

Dobrý den,

ukládám sem pro ostatní jako inspiraci pro vás
a ukládám i kvůli sobě :slight_smile: .

Zprvu mě rozdíly překvapily, ale je dobře, že tyto dotazy mají jiné výstupy produktů:

Varianta 1:

(
    [G:DESCRIPTION] <= 10
    OR [G:DESCRIPTION] = ""
)

Varianta 2:

(
    [G:DESCRIPTION] ~ "^.{0,9}$"
    OR [G:DESCRIPTION] = ""
)

Chtěný Výběr je Varianta č. 2 pro “Žádný “POPIS” produktu (nebo divně krátký)”.

Používám ho nyní ke generování automatizovaného Popisu ve spojení s Pravidlem v Mergadu.

Hodil se tento Výběr (nápad k použití) i někomu jinému než mě :innocent:?

1 Like

Ten rozdíl není zas tak překvapivý. :wink:

Podmínka [G:DESCRIPTION] <= 10 neporovnává délku textu :grey_exclamation: , ale číselnou hodnotu, zda je v G:DESCRIPTION číslo menší, než 10. Nefunguje tedy na počet znaků.

Pozn.: Pokud bude v G:DESCRIPTION nějaký text místo čísla, převede se text na číselnou hodnotu a ta se potom porovnává… Není to tedy vhodná podmínka, pokud nás zajímá délka řetězce/počet znaků.

Oproti tomu podmínka s regulárním výrazem [G:DESCRIPTION] ~ "^.{0,9}$" vyhodnocuje počet znaků, zda v G:DESCRIPTION je text kratší, než maximálně 9 znaků v celém popisu.

1 Like

Děkuji za podrobné vysvětlení, k tomu základnímu jsem dospěl díky nesrovnalostem a pokusy.

Nejsem expert na regulární výrazy jako Vy :slight_smile: .

Podmínku [G:DESCRIPTION] <= 10 mi přidalo MERGADO, když jsem chtěl najít počet znaků.

PrtScr 2021-12-01--10-27--Obr-1

Z Vašeho vysvětlení by tedy možná stálo za zvážení, jestli by se neměl Popis přejmenovat (a ekvivalenty s < , > , = atp.), aby to bylo jasnější.

hodnota čísla je menší nebo rovno než

:slight_smile:
Za mě je mi vše už jasné.

1 Like

Na počet znaků tam máme samostatnou podmínku, jen musíte trochu odscrolovat:

2 Likes