Transformace parametrů na elementy

Dobrý den,
snažím se v jednom feedu transformovat parametry na jednotlivé elementy aby bylo mohl mít ve výstupní tabulce každý parametr sůj sloupec. Narážím ale pravděpodobně na to že formát google sheets nepodporuje zanořené parametry a narážím tak na problém s vícenásobným parametrem. Snažil jsem se to řešít tím že jsem 15 nejpoužívanějších parametrů napříč produkty založil ručne jako elementy ale nedaří se mi hromadně naplnit. Používání Position = 2 atd. taky není možné protože napříč produkty nejsou parametry vždy stejné.

Add images

V Mergadu nejde vytvářet elementy ze samotných dat ve feedu, takže jak je na screenshotu například:

Tak sice jde jednotlivé názvy parametrů načíst do proměnných (návod je zde), ale nejde z nich vytvořit nové elementy. :frowning:

Řešením je si elementy vytvořit manuálně a pak do nich naplnit hodnoty přepisovacím pravidlem, pomocí proměnných.

¯\(ツ)

Myslím si že to také neřeší náš problém protože každý parametr má i svou hodnotu.

Add images

Add images

1 Like

Já jsem úplně zapomněl na to, že v “MERGADO 2” jsou názvy parametrů jako hodnoty, takže opravuji se pro parametry není nutné vytvářet samostatné elementy, šlo by to udělat v principu takto:

  1. vytvořit export v “MERGADO 2”
  2. pomocí rozdělení textu do proměnných si vytvořit proměnné obsahující názvy a potom stejným způsobem i hodnoty
  3. přepisovacím pravidlem si naplnit elementy s názvem a hodnotou parametru

Mělo by to tedy jít. Vyzkoušejte a pokud se na něčem zaseknete, pošlete nám odkaz na daný export na náš Mergado support.

1 Like