Upozornění na snížení počtu produktů ve feedu

Ahoj, bylo by prosím možné nastavit upozornění na snížení počtu produktů ve feedu o zvolený počet? Díky.

1 Like

Ahoj,

to by vůbec nebyla špatná funkce

kdyby se to dalo vychytat tak, že by MERGADO umělo upozornit i na nějakou hromadnější změnu, tak by mohlo působit i jako taková bezpečnostní pojistka -

už se mi párkrát stalo, že data od klienta se “rozsypaly” a když se to stane u takového PRODUCTNAME, tak to znamená odpárování položek (což třeba u oblečení znamená zase týdny čekání)

tzn pokud by MERGADO upozornilo na takovou změnu - podle nějakého pravidla typu “když se změní PRODUCTNAME u více než xxx produktů tak dej hlášku”

když o tom tak přemýšlím, v tu chvíli by bylo fajn, kdyby se i zastavila synchronizace (podobně jako když je vstupní feed nedostupný) a na výstupu byla nezměněná dat a muselo by se to pak manuálně spustit - například po kontrole, nebo opravě vstupních dat…

díky

1 Like

Zdravím,
také bych se za tuto funkcionalitu přimlouval.
Hezký den.

Souhlasím, příklad z praxe je, že selhal vstupní feed a zmizelo 10.000 produktů, pokud by se zastavila synchronizace, tak je vše ok a malý výpadek nic extra neovlivní.

1 Like

Tohle chce kluci promyslet podrobněji. Data se totiž, u některých e-shopů, mění opravdu hodně sama od sebe. Na papíře mám aplikaci, která by u spárovaných podložek zamezila jejich odpárování. To by ošetřilo situaci, kde hraje roli párování.
Neřeší to hromadný úbytek nebo naopak přírůstek položek zboží ve feedu. K tomu jsme diskutovali něco jako RSS čtečku, která by umožnila sledovat pouze nové zboží. Ale to asi směřuje jinam.

Pojďme si tedy říct, jaký je primární cíl. Jde o zamezení odpárování, nebo něco jiného. Případně co přesně prosím?

PS: důvod proč to není na produkci, že by takové změny měl hlásit klient osobně. To, že se tak často neděje, ne věc jiná :unamused:

1 Like

Pro mě je primární cíl vědět, že se “něco” děje co nejdříve, aniž bych každý den kontroloval MERGADO. Tzn. pomohlo by upozornění, ve kterém bych si mohl zvolit počet produktů, který je pro mne už výraznou změnou a to ať už se produkty ztratí nebo se přidají navíc.

1 Like

Bylo by přijatelné řešení formou aplikace ve Store (klidně zadarmo)? Mohl by si to zapnout jen ten, kdo chce (výhoda) ale bylo by to třeba zapnout (nevýhoda pro ty, kdo to chtějí).

2 Likes

Stejně by si měl vždy každý určit, jaká změna je pro něj relevantní, pokud má eshop 1000 nebo 10000 produktů, bude hodnota pro upozornění jiná :slight_smile:

2 Likes

já myslím, že aplikace (ideálně zadarmo :-)) je ideální řešení - přesně jak píše rnc - je potřeba si moct zvolit nějaké parametry které znamenají že se něco děje… pro někoho 100 produktů nezmanená nic, pro někoho třetinu shopu :slight_smile:

teoreticky bych si uměl představil nějakou možnost nastavit pravidlo typu

  • upozornit když
    když se změní u víc než u xxx produktů CATEGORYTEXT nebo
    když se změní u víc než xxx produktů PRICE_VAT nebo
    když klesne počet produktů o více než xxx
    a
    upozornit a zastavit synchronizaci
    když…

plus by tam mohlo být nějaké default pravidlo pro hlídání spárování (aby to bylo jednoduché na nastavení - tedy sledovalo by URL, PRODUCTNAME a CATEGORYTEXT

3 Likes

Ahoj, je v plánu implementace do Mergada, popř. kdy by na ni mohlo dojít?

Tohle bohužel spadlo do skupiny “nice to have”. V následujících týdnech to nebude :angry:

Přidávám se, info (nejlépe na mail) o změně počtu produktů ve feedu (o určitou část) by bylo super.

1 Like