Úprava dodavatelského feedu

Dobrý den,

je možné v Mergadu kompletně předělat feed od dodavatele?

Tedy například - ve feedu od dodavatele je parametr cena popsán jako <g:price>59</g:price>, tento element bych chtěl nahradit za <PRICE_VAT>59</PRICE_VAT>.

Popřípadě kdyby jste někdo měl zkušenosti s podobným problémem a jak ho vyřešit efektivněji budu rád za každou pomoc, eshop mám u Shoptetu.

Odpovím obecně:
Je-li dodavatelský feed ve formátu některého zbožového srovnávače (např. Heureky, Zboží.cz, Google nákupů, apod.) potom by mělo jít pomocí pravidel a dalších funkcí Mergada takový feed téměř libovolně upravit.
Pokud je feed od dodavatele v úplně jiném formátu, neodpovídajícím struktuře žádného zbožového srovnávače, tak nepůjde do Mergada vůbec naimportovat.

1 Like

A já k tomu dodám, že je nejlepší to zkusit. :wink:

Děkuji za rady. Problém je že nevím, jak upravit jednotlivé elementy nebo jestli je to vůbec možné.
Feed od dodavatele je ve formátu zbozi google - naimportovat lze bez problému, bez problémů lze také převést na formát pro heureku. Já ale potřebuji právě formát pro google, jen v jiné struktuře, tedy jak jsem psal například název elementu G:PRICE převést na PRIVE_VAT. Našel jsem pouze pravidla na úpravu obsahu elementu, ale ne samotný název.

1 Like

To v Mergadu zařídit můžete a celkem snadno:

  1. na stránce Elementy si vytvoříte nový element s názvem, jaký potřebujete, např. PRICE_VAT (pokud tedy už není v Mergadu takový element k dispozici, v takovém případě můžete tento krok přeskočit)

  2. na stránce Pravidla si kliknete na vytvoření nového pravidla, typ pravidla zvolíte “Přepsat” a přepíšete si z nějakého elementu (např. G:PRICE) jeho hodnotu do Vašeho “nového” elementu (PRICE_VAT)
    To je vše. Po přegenerování exportu už budete mít v elementu PRICE_VAT naplněné hodnoty z G:PRICE.

  3. dle uvážení potom ještě můžete nežádoucí elementy skrýt pro výstupní feed (aby v něm nebyly), to lze provést na stránce Elementy a u konkrétního elementu (např. G:PRICE) pomocí ikonky “oka” můžete element pro výstupní feed skrýt.

Pro další dotazy k ovládání Mergada nám klidně zavolejte nebo napište na naši tech. podporu, kontakty najdete zde.

Díky.

1 Like