Úprava feedu pro Glami

Pěkný den, mám prosbu. Chci upravit feed pro Glami.cz, potřebuji přidat do feedu barvu a velikost. Můžete mi prosím poradit, jak to přidám. Koukala jsem na návod pro tvorbu regulárních proměnných. Bohužel z názvu to nelze použít (máme to v angličtině), musím jedině ručně.

1 Like

Ahoj Petro, díval jsem se v Mergadu na feed pro Glami a ty barvy máš řešené jak to obvykle uživatelé dělají, takže řekl bych OK, možná ti pro usnadnění práce pomůžou ještě následující tipy:

  1. u výběrů lze už v jednoduchém rozhraní používat znak | (svislítko), který se bude brát jako “nebo” a díky tomu lze zahrnout do jednoho výběru více různých názvů stejné barvy.
    Např. u té růžové barvy máš 3 samostatné výběry a pokud to není vyloženě záměr mít vše samostatně, je možné to sloučit do jednoho výběru:

  2. pravidlo na nastavení českých názvů barev do parametrů bych použil: hromadně přepsat dle výběru namísto parametry zboží, abych měl všechny barvy nastavené na jednom místě (v jednom pravidle):

Velikosti by se mohly řešit obdobně nebo pokud v nich je nějaký systém - např. jsou uzavřeny v závorce na konci PRODUCTNAME, což se mi zdá, že tak asi u tvého feedu bude, tak na to by se mohl použít regulární výraz a vytáhnout je do proměnné a potom jedním pravidlem typu Přepsat by se proměnná nastavila do parametru.
Záleží tedy na tom, jestli je označení velikostí nahodilé (pak nepomůže nic) nebo v tom je systém (pak pomůžou reguláry). :wink:

1 Like

Ahojky, děkuji. Prosím tě mohl by jsi pomoci při tvorbě regulárního výrazu pro velikost. Vždy je nakonci productname v závorkách.

Ahoj, přidej sem nějaké názvy a uvidíme.

1 Like

Boty Crocs Yukon Vista Clog - Espresso/Espresso M8 (41-42)
Boty Crocs Crocband - Navy M11 (45-46)
Boty Crocs Yukon Vista Clog - Black/Black M8 (41-42)
Boty Crocs Crocband Kids - Navy/Red C10 (27-28)
Boty Crocs Women’s Jaunt Shorty Boot - Navy W7 (37-38)

Moc děkuji

Pro tohle stačí regulár:
\(\d+-\d+\)$

1 Like

Jenom bych tam přidal závorky ať z toho máš tu proměnou, ne?

\((\d+-\d+)\)

1 Like

Jo jo, hodnota bez závorek bude hezčí, to je pravda.
Jen bych dal na konec znak $, ať se to bere vždy z konce PRODUCTNAME. Čistě pro jistotu, když by se ve feedu v budoucnu objevilo něco takového uprostřed názvu, ať to nespadne do parametru.

1 Like

Tak kluci něco jsem udělal blbě. Mám tam hodnotu %. :frowning:

Nevadí, stačí jen v tom přepisovacím pravidle “Naplnění PARAM|VELIKOST z proměnné” dát místo:
%PARAM_VELIKOST%%
tohle:
%SIZE_FROM_PRODUCT%
následně přegenerovat feed a bude to už fungovat. :wink:

1 Like

Hurááá. Děkuji. :wink:

2 Likes