Úprava názvu ve feedu od Heureky

Zdravím, potřeboval bych upravit výstupní feed tak, že obsahující produkty ve feedu se stejným názvem příklad - NÁZEV PRODUKTU - Pro více produktů = ve feedu je několik položek, které mají stejný název a právě do tohoto názvu v označení PRODUCT přidat ještě hodnotu “” kde je udávané množství.
Tím by byl výsledek = NÁZEV PRODUKTU 25ml a přesně takto udávaný údaj potřebujeme ve výstupu.

Zjednodušeně řečeno:
Ze vstupu získáme:
NÁZEV PRODUKTU

Ve výstupu potřebujem:
NÁZEV PRODUKTU 25ml

Děkuji za pomoc

Dobrý den,

řešením by mohlo být využití tzv. přepisovací masky. Postup je poměrně jednoduchý, v případě jakýchkoliv nejasností se neváhejte dále obrátit na náš e-mail mergado@mergado.cz.

  1. Ideálně si vytvoříme výběr produktů pomocí nějakého společného jmenovatele, na které pravidlo budeme aplikovat. Např. by podmínka mohla vypadat následovně “PRODUCTNAME obsahuje část názvu” nebo “PRODUCTNAME je ve výčtu seznam názvů produktů”. Výběr si uložíme.
  2. Vytvoříme nové pravidlo. Na stránce Pravidla kliknete na “Nové pravidlo”, zvolíte typ Přepsat, vámi vytvořený výběr produktů a element PRODUCTNAME. Přepisovací maska by následně vypadala např. následovně:

Pokud je objem stejný u všech vybraných produktů lze hodnotu doplnit manuálně, vypadalo by to následovně:

  1. Pravidlo uložíme a feed přegenerujeme. Nastavení → Přegenerování → Přegenerovat vše.

A máme hotovo. :slightly_smiling_face:

Pokud by byl s nastavení nějaký problém, dejte mi vědět podíváme se na to společně.

2 Likes

Ahoj Báro,

děkuji za odpoved. Váš návod funguje ale máme tady další problém a to ten, že by bylo třeba tuto podmínku přidat pouze na produkty, které mají stejný název.

Zjednodušeně řečeno:
Ve vstupu získáme-
Název produktu jedna
Název produktu dva
Název produktu dva
Název produktu tři
Atd atd…

Ve výstupu potřebujeme:
Název produktu jedna
Název produktu dva 25ml
Název produktu dva 50ml
Název produktu tři
atd atd.

Jde o to, že některé feedy mají tedy duplicitní názvy a lze je rozdělit pouze podmínkou jak píšete ale tato podmínka nám přidala do výstupu tyto data (např. 25ml) i pro produkty, které toto již obsahují. Takže výsledek teď vypadá třeba - Název produktu 25ml, 25ml. (Obsahuje duplicitně tedy to množství v názvu).

Je nějaká možnost přidat tuto podmínku tedy pouze tak aby fungovala pouze s produkty, které mají ve feedu duplicitní název?

Děkuji

Odpovím za Barču - podle duplicitních názvů produktů to nepůjde. Mergado totiž “vidí” při aplikování pravidel vždy jen jeden konkrétní produkt, který právě zpracovává a ty ostatní produkty jak kdyby ani nebyly… Stejně tak není možné na stránce Produkty vytvořit výběr produktů s duplicitními názvy (pokud by se nejednalo o jejich výčet).

Nešlo by produkty vybrat podle nějakého jiného kritéria? Například takové, kde parametr s objemem není prázdný (má nějakou hodnotu, která se potom přidá do názvu) nebo obsahují nějaké slovo nebo jsou z určité kategorie či od nějakého výrobce… ?

Případně nám pošlete na naši technickou podporu (mergado@mergado.cz) odkaz přímo do exportu v Mergadu, abychom se na to mohli podívat konkrétně, třeba objevíme nějaký způsob, jak to půjde.

1 Like