"Uzamčení" vybraného pravidla na určité pozici

Dobré ráno.
U mnoha e-shopů se setkávám s tím, že když mi strategie Bidding Fox nastaví HEUREKA_CPC na úrovni min. CPC podle ceníku, přesto se takový produkt dostává na biddované pozice. Dokonce i v případech, kdy z feedu jde HEUREKA_CPC nižší než min. CPC, tak Heuréka takový produkt zobrazí mezi “doporučenými nabídkami”. Často jsou to produkty s dlouhou dodací dobou, příliš vysokou cenou, prostě takové, které klient biddovat nechce.

Řešila jsem s Heurékou, nějak to prý jejich vývojáři řeší, ale aktuálně mi doporučili odstranit u takových produktů HEUREKA_CPC úplně a neposílat ani min. CPC podle ceníku.
Vytvořila jsem teda v Mergadu pravidlo “Odstranit HEUREKA_CPC” a posunula ho pod přeceňovací pravidla z Bidding Foxu, abych si pojistila, že se HEUREKA_CPC opravdu z Mergada smaže.

Pravidlo pro smazání HEUREKA_CPC ale funguje za předpokladu, že se v Mergadu nepřeskládá pořadí pravidel. Nevím proč se to někdy stává, ale i když nepřidám žádné nové pravidlo, tak moje pravidlo “Odstranit HEUREKA_CPC” se v Mergadu posune směrem nahoru mezi Bidding Foxová přeceňovací pravidla. Tím pádem sice jedním pravidlem CPC smažu, ale Bidding Fox pak CPC zase doplní. I když je na úrovni min. CPC, tak zas Heuréka takový produkt pošle mezi biddované.

Bylo by možné v Mergadu vybraná pravidla “uzamknout” na určité pozici? Např. všechna pravidla pro skrývání produktů se řadí automaticky dole a pořadí nejde měnit. Šlo by v Mergadu vymyslet funkci, která by nějaké konkrétní pravidlo dokázala “za každou cenu” zachovat na požadované pozici v pořadí pravidel? V tom případě bych pravidlo “Odstranit HEUREKA_CPC” viděla přesně nad skrývacími pravidly. Hlavně aby se mi samo bez důvodu neposouvalo nahoru mezi pravidla z Bidding Foxu. Což mi opakovaně a pořád dokola posílá do biddingu produkty, které se biddovat nemají. U různých shopů.

1 Like

Tady by mohl poradit/vysvětlit posouvání pravidel @martin.hrncir. :fox_face:

1 Like

Dobrý den,
Bidding Fox měl opravdu dříve tuto funkci, že se snažil přesouvat Biddding foxová pravidla až nakonec seznamu, ale toto chování jsme někdy koncem minulého roku odstranili a nyní by z naší strany nemělo docházet k žádnému samovolnému přesouvání pravidel. Teď jsem to i zkoušel na našich testovacích eshopech a ruční pravidla se drží správně naspodu seznamu pravidel.

Pokud se vám opravdu nějaké pravidlo stále přesouvá, pošlete nám na podporu (podpora@biddingfox.com) příklad konkrétního projektu a pravidla, ideálně i s časem vytvoření nebo jeho přesunu a zkusíme to hlouběji prozkoumat proč se něco takového děje.

4 Likes