Velikost z elementu PRODUCT do PARAM pomocou regex a hromadneho prepisovania podla hodnot

Ahojte, potreboval by som poradit.
Chcem naplnit parameter: PARAM { PARAM_NAME = “Velikost” } | VAL hodnotou velkosti ktoru najdem pomocou Regularneho vyrazu v elemente PRODUCT. Avsak na vystupe sa hodnota PARAM po aplikovani pravidiel nezmeni, ako keby Mergado ingorovalo regularni vyraz. Format elementu PRODUCT je napr. takyto : Giro Rejstřík II MIPS XL přilba, černá matná, vedeli by ste mi poradit?
pravidlo vyzera takto:

Dakujem

1 Like

V pravidle typu Hromadné přepisování dle hodnot se musí regulární výraz zapsat tak, že pokryje celou hodnotu v elementu.

Musí se tady zkrátka přidat ještě něco před a něco za ten hlavní regulár, kterým se má text najít.
Proč to takhle máme naprogramované se přiznám nevím. :man_shrugging: Nicméně máme to takto odjakživa, není to žádná novinka. :wink:

Například jestli tam chceš najít: \bXL\b
tak pokrytí celé hodnoty elementu by vypadalo takto: ^.*\bXL\b.*$

Ukázka:


Poznámka:
Použití regulárních výrazů je v pravidle Hromadné přepisování dle hodnot zkrátka mírně odlišné oproti použití regulárů třeba v pravidle typu Najít a nahradit, kde stačí pouze regulár na to, co se má najít a není třeba u tohoto typu pravidla regulárem obsáhnout celou hodnotu.

Ukázka co by stačilo v pravidle typu Najít a nahradit, pokud by se měla velikost z názvů třeba odstraňovat nebo za něco nahrazovat:

Super dakujem, je to spomenute v prirucke Regulární výrazy v Mergadu? Nenasiel som ale mozno je novsie vydanie?

2 Likes

No, tohle tam vyloženě napsáno nemáme :face_holding_back_tears: , nicméně v ukázce tohoto typu pravidla na stránce 29 v e-booku o regulárech, tak je na screenshotu vidět, že tam je pokrytá celá hodnota elementu od začtku ^ do konce $. Tak alespoň, že to tam máme správně. :innocent:

2 Likes