Vlastnost u pravidla Hromadné přejmenování kategorií

pravidla
categorytext
náměty

Bylo nakousnuto hromadné přejmenování kategorií.

U něho se setkávám s dost nepříjemnou vlastností.
Aplikace vezme jakýkoliv Categorytext co obsahuje slovo Kosmetika a na to aplikuje dané pravidlo.

Díky tomu pokud je kategorie Kosmetika nahoře, tak výstup je v pořádku.
Ale pokud je kategorie Kosmetika dole, tak to přepíše kategorii Kosmetika | BIO kosmetika na Tělovou

= takto zadám pravidla
Kosmetika > Kosmetika a zdraví | Kosmetika | Tělová
Kosmetika | BIO kosmetika > Kosmetika a zdraví | Kosmetika | Dětská

na výstupu mám

Když to prohodím a v Mergadu nastavím v tomto pořadí

na výstupu mám

Kosmetika | BIO kosmetika > Kosmetika a zdraví | Kosmetika | Tělová

Pravidlo Hromadná úprava

To je správné chování. Pokud to víš, dokážeš to využít. Je by bylo potřeba dodělat možnost změny pořadí jednotlivých řádků.

Nyní již to vím, ale jak to využít? Moc případů mně nenapadá, krom toho, že to může dělat spíše neplechu.

Proc mi nejde hromadne zmenit categorytext v pravidlech

Využít toho můžeš hlavně u e-shopů, které mají spousty kategorií odpovídajících jedná kategorii na Heurece. Pokud e-shop prodává jen boty a má je v kategoriích podle značek, použití a kdoví čeho jiného, nastavíš na jediném řádku, že všechny kategorie obsahující text “Dámsk” (postihneš Dámská i Dámské) se přepíšou na “Oblečení a móda | Obuv | Dámská obuv”. Takových kategorií můžou být desítky. A na dalším řádku nastavíš, že všechny kategorie obsahující “Dámské sandály” se přepíší na “Oblečení a móda | Obuv | Dámská obuv | Dámské sandály”. Ušetřit si tak můžeš spoustu řádků pro jednotlivé kategorie.

Při tomto množství kategorií se to nedá uhlídat. Jestli náhodou v půlce náhodou není nějaká kategorie již použita. U jednoho shopu jsem to zas našla, tak část kategorií měla špatný CT.

Kdyby šlo někde zapnout jestli to má brát jako hodnotu = nebo odpovídá.

Kdyby to šlo aspoň nějak seřadit nebo něco. Co tento problém eliminuje.

Něco s tím uděláme, díky za dobrý příklad @petramikulaskova. S takovým množstvím CATEGORYTEXTU to už opravdu nejde “ručně” uhlídat, popřemýšlíme nad vhodným řešením, které bude moci i nadále využívat Vláďa (@PrichystalBesteto) a zároveň usnadní práci i tobě.