Vložení vstupní hodnoty do elementu

Dobrý den,

potřeboval bych do elementu vložit hodnotu ze vstupního feedu, ovšem tuto hodnotu už jsem nějakými pravidly upravil a teď, když chci do nového elementu vložit vstupní hodnotu, kterou chci dále upravovat, tak mi to doplňuje už tu později upravenou.
Napadlo mě posunout pravidlo pro doplnění vstupních dat na začátek, ale stejně se mi tam doplnila později upravovaná hodnota.

Konkrétně mluvím o tomto:

Do spodního VALUE bych potřeboval doplnit “Chrpová/Bílá” ovšem při pokusu vyplnit toto pole proměnnou %PARAM | VALUE% mi to do elementu doplní hodnotu “Mísy a dózy”.

Samozřejmě na první pohled může připadat divné, proč vstupní hodnotu upravím na něco jiného a potom v dalším kroku potřebuji tu vstupní hodnotu použít, ale to je na delší povídání :grinning:
Ve feedu mám 4 000+ položek a přes 130 pravidel, kterými jsem si MALL feed upravil tak, aby vyhovoval jejich požadavkům pro správné zařazení do kategorií, ale tím jsem si “odstranil” barevné varianty a prohrává se mi tak vždy do MALLU pouze jedna barevná varianta (To je velká chyba, nabízíme produkty i s 30 barevnými variantami.)
Chci se vyhnout tomu, že budu muset pravidla smazat a předělat je na druhý PARAM a první nechat, tak jak je.

Tedy dotaz ve zkratce: Jak doplnit do elementu vstupní hodnotu, pokud se daná hodnota později mění pomocí pravidel?

Děkuji za rady.

S pozdravem
Matěj Bouda

2 Likes

Pokud máte více parametrů, tj. existuje vícekrát PARAM | VALUE, tak se může hodit použití přesnější cesty k hodnotě (element-path), v tomto případě by šlo například o cestu:

%PARAM { NAME = "COLOR" } | VALUE% … takto přesně zacílíte hodnotu pouze od parametru COLOR.

Pozn.: více informací k tomu jak pracovat s parametry v MERGADO 2 najdete ve vlákně Práce s parametry v MERGADU 2

Pokud by tato cesta nepomohla a nevyřešila co potřebujete, tak mne napadá možnost odložit si vstupní hodnotu do pomocného elementu a pak ji použít. Postup by byl ve stručnosti:

  1. na stránce Elementy si přidáte pomocný element a skryjete jej pro výstup
  2. na stránce Pravidla si přidáte přepisovací pravidlo, kterým do pomocného elementu uložíte hodnotu %PARAM { NAME = "COLOR" } | VALUE%
  3. toto pravidlo si posunete výše (co nejvýše), aby bylo klidně jako první v pořadí

Těmito kroky si vlastně “zazálohujete” původní vstupní hodnotu a můžete ji pak kdykoliv použít v dalším přepisovacím pravidle, kde bude stačit zadat jen proměnná %NAZEV_POMOCNEHO_ELEMENTU%.

1 Like

Vyplnit hned hodnotou %PARAM { NAME = “COLOR” } | VALUE% jsem zkoušel a MERGADO mi psalo, že se jedná o prázdnou hodnotu.
Ovšem využití pomocného elementu mě nenapadlo a to řeší můj problém krásně.
Děkuji.

3 Likes