Vnořené elementy

Ahoj, zkoušel jsem vytvořit vnořený element G:PRICE do G:SHIPPING podle vašeho článku, ale nevidím tam, jak to do G:SHIPPING vnořit. Je tam na konci jen výsledný stav. https://www.mergado.sk/vlozene-elementy-v-mergade-velka-neznama

1 Like

Ahoj,
pokud jde vyloženě jen o vnořené elementy kvůli nastavení dopravy, na nastavení dopravy existuje samostatné pravidlo, které se nastavuje jednoduše, viz:

2 Likes

Jak píše Martin, ta možnost nastavit si cenu dopravy přes stejnojmenné pravidlo je k dispozici a nebo pokud si chceš elementy vytvořit manuálně, tak je potřeba vytvářet elementy pro každý způsob doručení samostatně takto:

  • Pokud mám dopravce například PPL, vytvořím si elementy (na stránce Elementy → Přidat nový) s těmito názvy:
    G:PRICE|PPL a potom ještě:
    G:COUNTRY|PPL
    a MERGADO potom v rámci exportu do výstupního feedu samo přidá ještě G:SERVICE element, takže výsledná struktura ve výstupném feedu bude vypadat například takto:
<g:shipping>
  <g:service>PPL</g:service>
  <g:price>4 EUR</g:price>
  <g:country>SK</g:country>
</g:shipping>
  • Pokud mám dopravce například Zásilkovna, vytvořím si elementy s těmito názvy:
    G:PRICE|Zásilkovna
    G:COUNTRY|Zásilkovna
    a opět MERGADO samo přidá v rámci exportu ještě G:SERVICE, takže ve výstupním feedu bude například:
<g:shipping>
  <g:service>Zásilkovna</g:service>
  <g:price>60 CZK</g:price>
  <g:country>CZ</g:country>
</g:shipping>

atd.

Pomocí přepisovacích pravidel je možné do těchto elementů nastavit potřebné hodnoty. :wink:

3 Likes