Výběry produktů umí porovnat číselné proměnné. Včetně výpočtů. Používáš?

Po celé roky jsem :school: školil práci s výběry produktů především jako porovnání proměnné (hodnoty elementu) s textovým řetězcem, nebo fixní číselnou hodnotou. Například PRICE_VAT > 6, tedy vyber mi zboží s cenou včetně DPH větší než šest korun.

Porovnání textových proměnných

První příklad použití porovnání dvou proměnných (tedy NE proměnné a fixní hodnoty), na který si vzpomínám, byl tento:

Výběr [PRODUCT] NOT CONTAINS [MANUFACTURER] znamená “…Najdi zboží, které ve svém názvu NEobsahuje výrobce…”. To lze kombinovat např. s omezením výběru na určité kategorie pomocí operátoru OR. Následně lze do názvu výrobce v Mergadu pravidlem doplnit. Některé kategorie totiž výrobce v názvu vyžadují. To je příklad porovnání dvou textových proměnných.

Porovnání číselných proměnných

Na co chci upozornit dnes je porovnání číselných proměnných. Ukážeme si to na příkladu ze včerejška:

U všech proměnných z výběru

[PRICE_VAT] = [XPOSITION_P1_PRICEVAT]   /* Moje cena je stejná jako nejlevnější */
AND [PRICE_VAT] < ([XPOSITION_P2_PRICEVAT] - [DIFFERENCE_VAT])   /* Druhý je dražší o diff. */

tedy:

  • PRICE_VAT
  • XPOSITION_P1_PRICEVAT
  • XPOSITION_P2_PRICEVAT
  • DIFFERENCE_VAT

očekávám :one: číselný obsah. V tomto případě to byla desetinná čísla, s oddělovačem desetinná tečka. Daly se použít běžné operátory pro výběry ><=+-() a fungovalo to :smile:.

Tento výběr jsem vytáhl z rukávu jako příklad. Využití je přitom dalekosáhlé.
Co ty? Porovnáváš ve výběrech čísla?