Vyhledávání produktů dle aktuálního data

Mám takový vypečený dotaz. Jde nějak v mergádo filtrovat záznamy z XML, které jsou starší než XX dní ?
Pokud mám v datech datum vytvoření záznamu ?
Potřebuji totiž dodat dva XML feedy, jeden se záznamy za posledních 48 hodin a druhý za posledních 365 dní. A napadlo mě, že by to šlo dělat v mergádu. Ale nevím jak a jestli vůbec to jde.

1 Like

Tohle už jsme diskutovali zde: Lze v Mergadu zjišťovat, které produkty jsou nové nebo se přestaly posílat? - #3 od ludekvolejnik :wink:

Pomocí aplikace Bidding Fox Elements by to mohlo jít takto

Ukázka produkty za posledních 10 dní.

Ahoj, díky za odkaz. Ale ten už jsem četl. Tam je to založené na tagu BFE_P_DAYS_IN_FEED . Ale řeší to malinko jiný problém. Navíc si nejsem jistý, zda by to fungovalo i pro obecný feed ?
Tedy feed který není v žádném pro mergádo známém formátu.
A nutno říci, že na takovou blbinu je BFE skoro s kanónem na vrabce :slight_smile:

Jiný způsob mě bohužel nenapadá.

Bude. Jen pro zajimavost, pouzivame BFE i na obsahove weby, ktere jsou vyscrapovane pres Scraping Camel.

Šlo by doplnit nějaký více konkrétní příklad @shopsys ?
Jak ten záznam data vypadá? Jak by se mělo filtrovat? Ideálně popsat konkrétně co je ve feedu za data a co se má stát u nějakého (jednoho) produktu. Třeba něco vymyslíme. :slight_smile:

1 Like

Tak on ten feed hlavně ještě neexistuje :slight_smile:
Ale struktura je nějak takto:

<order>
	<date></date>
	<orderid></orderid>
	<customer_name></customer_name>
	<customer_email></customer_email>
	<order_price></order_price>
	<zip></zip>
	<country></country>
	<order_items>
		<item>
			<item_id></item_id>
			<item_name></item_name>
			<ean></ean>
			<category_ids>
				<category_id></category_id>
				<category_id></category_id>
			</category_ids>
			<category_names>
				<category_name></category_name>
				<category_name></category_name>
			</category_names>
		</item>
	</order_items>
</order>

A cílem je mít na výstupu jen záznamy, kde jsou záznamy za posledních 48 hodin.
Kdy v poli DATE je buď UNIXTIMESTAMP, nebo YYYYMMDD hh:mm:ss

Takže bych musel mít v mergádu funkci co by mi nějak vracela aktuální datum nejlépe v tom UNIXTIMESTAMP formátu. A to jsem nenašel .

1 Like

V tom případě by se dalo využít importní pravidlo a třeba v Google Sheets si ten unix timestamp nebo datum generovat. V Mergadu by se tak do nového elemetu u každého produktu objevila +/- aktuální hodnota a s tím už by se dalo pracovat, co?

Další varianta je přes Bidding Fox Elements s elementem BFE_D_CURRENT_DATE kde je aktuální datum
screen-20221018_090715

1 Like