Vytvoření feedu z eshopu na WIx

Zdravím, uměl by mi někdo poradit, jak získat xml feedu u eshopu který je postavený na Wix.com?

Zatím Wix.com přímý export dat v XML neumí, můžete však hlasovat, aby takovou funkci přidali:
Wix Stores Request: Importing or Exporting Your Store's XML File | Help Center | Wix.com

Jen takový nápad: zkuste získání XML dat přes MERGADO, protože MERGADO umí načíst formát Sitemap.xml (a sitemapu Wix generovat umí) a v Mergadu si jej potom můžete převést na libovolný podporovaný formát. Buď na Mergadovo XML nebo třeba Heureku či jiný z aktuálně 183. podporovaných formátů. :wink:
Mělo by to fungovat, budu rád, když napíšete, zda to vyšlo.

@ludekvolejnik moc děkuji za tip, sice to stálo hodně úsilí na straně Wix, ale sitemapu jsme přes Wix vygenerovali a následně exportovali do MERGADO. Jde však o to, že evidentně ze sitemapy nezískáme některé povinné parametry feedu, které vyžaduje Zboží nebo AdWords. Je nějak možné tyto atributy do feedu přidat přímo v MERGADO? Děkuji

Ajaj, když jsem Vám ten nápad psal, tak jsem si vůbec neuvědomil, že v sitemapě krom URL adresy žádná kloudná data nejsou. Musím se Vám omluvit, že to nebyl moc dobrý nápad.

Každopádně jsem rád, že jste to vyzkoušela a do Mergada se vše načetlo. Jenže teď byste si museli v Mergadu vše doplnit ručně (myslím data o každé položce) a to snad ani nemá smysl.

Pokud to pro Vás smysl má, třeba jako dočasné řešení, než Wix bude export dat umět, tak si na stránce Produkty klikněte na editaci u nějakého produktu a následně v dolní části stránky: zobrazit nepoužité elementy.
Tím se Vám zpřístupní možnost zadat všechna potřebná data (jméno, kategorii, popis, cenu, adresu obrázků, … jak se jmenují jednotlivé elementy zjistíte ve specifikaci Mergadova XML zde), ale já osobně bych to nedoporučoval vyplňovat. Myslím, že by to byla zbytečná práce.

Je mi líto, nenapadá mě, jak s tímto formátem dále pokračovat, aby to nebyla zbytečná práce.

1 Like

Zdravím tak je rok 2021 a wix stále neumí export dat v XML.
Potřebuji dostat eshop na heureku. Wix store mi generuje soubor s položky v CSV, ale nevím jak získat URL feedu.

Pokud máte v roce 2021 e-shopovou platformu, která neumí exportovat produktová data (do XML nebo CSV), tak bych Vám doporučil změnit e-shopovou platformu. :bulb:

Existuje mnoho jiných řešení, od open source (PrestaShop, WooCommerce, OpenCart + ke všem třem můžete použít námi vyvíjený bezplatný doplněk MERGADO Pack) po komerční, jako např. UPgates, Shoptet, a další.

S CSV jsou dvě varianty, podle toho jestli ho máte na “veřejné” adrese nebo ho musíte stáhnout.

  • Když se bude muset stáhnout, tak jej můžete naimportovat do Google Tabulek a ty pak použít jako vstup do Mergada, kde feed převedete na Heureka specifikaci.
  • CSV s pevnou adresou - zkopírovat adresu CSV a použít jako vstup jako Custom format a zase pak převést na Heureka feed.

Z Wixu jde jen jednorázově stáhnout data v CSV (alespoň podle toho, co jsem zjistil), takže při jakékoliv změně u produktů (počínaje změnami cen, přes přidání nových produktů nebo smazání starých produktů, po změny stavu skladem) by bylo nutné pořáda dokola manuálně stahovat CSV a nahrávat jej někam (třeba do těch Google tabulek), ale to přece není použitelné řešení :no_entry_sign:, zvlášť když je možné celkem snadno přejít na e-shopový systém, kde lze export dat do produktového feedu provádět automatizovaně. :wink:

V nadcházejících týdnech by měla do Mergado Store dorazit aplikace, která dokáže data z webu získat. Nativní datový výstup by byl lepší. Nicméně to je natolik oecné, že by to mělo řešit mnoho podobných situací.

Aplikace je nyní ve stádiu testování. Oznámení o ní by se mělo objevit na blogu v průběhu únoa.

1 Like