Vytvoření feedu z eshopu na WIx

export
náměty
audit-xml

Zdravím, uměl by mi někdo poradit, jak získat xml feedu u eshopu který je postavený na Wix.com?

Zatím Wix.com přímý export dat v XML neumí, můžete však hlasovat, aby takovou funkci přidali:
https://support.wix.com/en/article/request-importing-or-exporting-your-stores-xml-file

Jen takový nápad: zkuste získání XML dat přes Mergado, protože Mergado umí načíst formát Sitemap.xml (a sitemapu Wix generovat umí) a v Mergadu si jej potom můžete převést na libovolný podporovaný formát. Buď na Mergadovo XML nebo třeba Heureku či jiný z aktuálně 183. podporovaných formátů. :wink:
Mělo by to fungovat, budu rád, když napíšete, zda to vyšlo.

@ludekvolejnik moc děkuji za tip, sice to stálo hodně úsilí na straně Wix, ale sitemapu jsme přes Wix vygenerovali a následně exportovali do Mergado. Jde však o to, že evidentně ze sitemapy nezískáme některé povinné parametry feedu, které vyžaduje Zboží nebo AdWords. Je nějak možné tyto atributy do feedu přidat přímo v Mergado? Děkuji

Ajaj, když jsem Vám ten nápad psal, tak jsem si vůbec neuvědomil, že v sitemapě krom URL adresy žádná kloudná data nejsou. Musím se Vám omluvit, že to nebyl moc dobrý nápad.

Každopádně jsem rád, že jste to vyzkoušela a do Mergada se vše načetlo. Jenže teď byste si museli v Mergadu vše doplnit ručně (myslím data o každé položce) a to snad ani nemá smysl.

Pokud to pro Vás smysl má, třeba jako dočasné řešení, než Wix bude export dat umět, tak si na stránce Produkty klikněte na editaci u nějakého produktu a následně v dolní části stránky: zobrazit nepoužité elementy.
Tím se Vám zpřístupní možnost zadat všechna potřebná data (jméno, kategorii, popis, cenu, adresu obrázků, … jak se jmenují jednotlivé elementy zjistíte ve specifikaci Mergadova XML zde), ale já osobně bych to nedoporučoval vyplňovat. Myslím, že by to byla zbytečná práce.

Je mi líto, nenapadá mě, jak s tímto formátem dále pokračovat, aby to nebyla zbytečná práce.