Vytvorenie kópie feedu z Heureka pre Mall.sk

Dobrý deň,
možno je to pre niekoho ľahká otázka ale nemáme s mergadom veľa skúseností, budem rada za pomoc:

chceli by sme v mergade upraviť XML súbor, kvôli Mall.sk, nahrávame tam produkty a potrebujeme upraviť v XML url odkazy, ktoré máme v popise produktu, pretože to v Malle nepovoľujú, text od Mallu:
ty url je potřeba odstranit ve feedu. Jsou tam v rámci Vašich popisů, tedy ve feed u elementu DESCRIPTION. Máte tam odkazy v textu. Případně použijte například https://www.mergado.sk/, kde si vytvoříte kopii feedu, kterou upravíte a následně vložíte na MALL tu kopii.

Vedeli by ste mi poslať nejaký postup ako si mám spraviť tu kópiu správne, hlavne mi ide o to aby som tam nič iné neprepla, pretože tam teraz máme nastavené 2 exporty pre Google nákupy a Heureku a aby som tie nezrušila, resp. vytvorila kópiu a tú pôvodnú z Heureku nejako porušila alebo stačí spraviť len ďalší export podobný tej heureke?
Alebo vysvetliť princíp ako to funguje ?
ďakujem

1 Like

Jak jsem Vám dnes psal v rámci technické podpory:

Ano, stačí si vytvořit další export, tlačítkem vpravo nahoře “Nový export” (videonávod zde: https://www.youtube.com/watch?v=fu5687gnEjE&list=PLz0Y8KFsHfJW_ZUqyu04QWTGF7h0PR0XY&index=3 ) a následně si v tomto exportu přidáte pravidlo typu “Najít a nahradit”, kterým si v elementu DESCRIPTION odstraníte nechtěné URL adresy.
Adresu výstupního feedu z Mergada potom nahlásíte do Mallu.

Pozn.: V Mergadu v tuto chvíli nemáme předchystaný Mall formát, ale zkuste použít Heureka formát, ten umí Mall také naimportovat. Nový export si tedy vytvořte jakoby pro Heureku, ale použijete jej potom pro Mall.

S odstraněním URL adres bych Vám následně mohl pomoci, kdy pomocí regulárního výrazu vytvoříme univerzální masku pro nalezení všech URL.

Ozvěte se tedy v případě zájmu, jakmile si export v Mergadu vytvoříte.

Tak ještě doplním, že v Mergadu máme funkci pro duplikování feedu a pokud budete chtít některý z těch stávajících exportů duplikovat, stačí jen v konkrétním exportu (který chcete duplikovat) přejít v levém menu do Nastavení → Duplikovat export → zadat název pro nový export a dokončit tohoto průvodce. Tímto se Vám v Mergadu vytvoří kopie exportu a můžete s ní potom pracovat samostaně a nezávisle na tom originálním exportu. :wink: