Zalistování unikátního produktu na Allegro

Mohu poprosit o radu, jak zalistovat mé vlastní unikátní produkty na Allegro? Stále to vymáhá EAN, UPC, ISBN, MPN, nic z toho nemám k dispozici. Jak na to? Mergado Marketplaces by to mělo umět, jak píšete pouze pro Allegro. U Kauflandu mám tedy zatím s těmito produkty smůlu? Děkuji

1 Like

Dobrý den,

funkce zalistování unikátních produktů je zatím dostupná pouze pro Allegro. Na přidání této funkce pro Kaufland aktuálně pracujeme. Bohužel je ale pro zalistování produktů na Allegro povinný EAN kód.

Více informací o funkci zakládání produktových karet naleznete zde: Zakládání produktových karet pro Allegro.

V případě dalších dotazů se na mě neváhejte znovu obrátit.

3 Likes

Děkuji za odpověď, omlouvám se, patřím mezi začátečníky v používání Mergada. Jen jestli to správně chápu, To znamená, že mi stačí vygenerovat si ke každému mému vlastnímu unikátnímu produktu, který vyrábím, nějaký vlastní interní EAN, jen aby byla vyplněna hodnota a pak už s tím můžu pracovat za pomoci produktových karet…? Takový produkt je z pohledu marketplaces považován za neunikátní a lze jej importovat jak na Kaufland tak na Allegro…?

Unikátním produktem se tedy rozumí takový, který má přidělen jednoznačný mezinárodní EAN nebo třeba u knih ISBN? A to umíte jen pro Allegro? Tedy u těchto unikátních produktů pak bude možné sdružovat nabídky jednotlivých dodavatelů do jedné, tak jako třeba na Heurece?

Případně prosím o vysvětlení, co je chápáno unikátním produktem. Omlouvám se za začátečnické dotazy. Děkuji

Dobrý den,

EAN je povinným elementem v naší aplikaci Mergado Marketplaces pro vytvoření produktových karet na Allegru. Na straně Allegra pak probíhá validace EAN kódů, takže není možné doplnit pouze nějaké interní ID.

Jinak tedy marketplaces fungují tak, že na základě GTIN (nejčastěji EAN kódu, ale i třeba ISBN) se nabídky prodejců napojí na již existující produktové karty na Allegru/Kauflandu. Pokud pro daný produkt ještě není v katalogu marketplace založena produktová karta, jedná se o unikátní produkt, pro který je třeba kartu založit. Tu je v naší aplikaci možné založit pouze s pomocí platných EAN kódů.

1 Like