Ze života lišáka - Bidding Fox live*

Ahoj,

ve čtvrtek 14.7. jsme poprvé vypustili šelmu z nory a ukázali ji světu v Mergado Store. Zatím je to spíše lišče, které prozkoumává les a loví první kořist, ale postupně poroste a bude toho umět více a více, ale už teď mám radost, že na svět přišlo.

Bidding Fox je biddingový automat aktuálně pro Heureku CZ i SK. Je to aplikace přímo pro MERGADO, kterou si můžete zapnout v MERGADO Store.

Aby byla aplikace úspěšná je potřeba mít MERGADO propojené s Heurekou i Google Analytics. Obojí se aktuálně nastavuje v Keychainu.

Bidding Fox nyní umožňuje nastavit s jakou dostupností jsou ještě produkty prodejné, maximální cenu prokliku, kterou jste ochotni platit a zda má ponechat bidding u položek, které nevyhovují jeho internímu algoritmu.
V další veřejné verzi doplníme zmíněná nastavení na úroveň výběrů (každý výběr, tak bude moci mít vlastní nastavení). Dále doplníme diagnostiku, abyste si mohli zjistit proč položky nejsou nabiddovány a na stav reagovat.

Aktuálně nepočítá s PNO (nákladovostí), to si zatím musíte počítat bokem klasicky vy, ale v dalších iteracích s náklady pracovat bude, nebojte :wink:

Další kanály, kde můžete život šelmy sledovat je Twitter @biddingfox a Facebook

Držte lišákovi a sobě palce, ať jde vše hladce a v Mergadu bude k dispozici stále lepší a lepší automatický bidding.

Do nových témat (zde) prosím reportujte co se vám líbí, co nefunguje… však to znáte :wink:

Change log najdete zde Bidding Fox Changelog :: Bidding Fox

Děkuji,

Jirka

2 Likes

:balloon: 28.7.2016 / Nová nastavení a diagnostika

Včera (27.7.2016) jsme vydali aktualizaci, která sebou nese dvě novinky.

Jednou je slíbená možnost nastavení na úrovni výběrů. Můžete si vytvořit různá nastavení, ve kterých můžete použít i více výběrů najednou a nastavit jim dostupnost, maximální cenu prokliku a jak má aplikace naložit s biddingem u nevyhovujícíh produktů. Pokud se vám produkty ve výběrech/nastaveních překrývají využijte prioritu. Nastavení s prioritou 1 “přebíjí” všechny ostatní tzn. čím výše nastavení je, tím má vyšší prioritu.

Díky druhé lépe poznáte co si lišák o vaši nabídce myslí. Říkáme tomu diagnostika. Dostanete se do ní buď proklikem z grafu na množinu “Všechny produkty” nebo přes odkaz pod grafem.
Diagnostika by vám měla pomoci pochopit, proč není nabiddovaná celá vaše nabídka. Nachází se v ní dva Vennovy diagramy. První ukazuje kolik produktů je z celku nespárovaných. Druhý už zobrazuje daší důvody proč produkty nejsou nabiddovány. Základní důvody jsou

 1. v produktovém detailu není dostatek e-shopů, aby se zde spouštěla aukce
 2. produkty mají delší dobu dodání (DELIVERY_DATE) než jste nastavili v nastavení
 3. cena produktu je výrazně vyšší než u konkurence
  Když přejedete myší na průniky množin, zobrazí se vám kolik produktů nevyhovuje daným podmínkám např. 53 produktů má vysokou cenu a zároveň dostupnost je vysoká.
  Brzy do diagnostiky doplníme možnost exportů do CSV a vytvoření výběrů ať s produkty můžete lépe dále pracovat.
1 Like

:balloon: 11.8.2016 - Exporty do CSV a výběry v Mergadu

Po dnešní aktualizaci umí lišák exportovat do CSV a vytvářet výběry v Mergadu tak, abyste s produkty mohli rovnou pracovat.

Exporty do CSV

Lišák vám vygeneruje pro jednotlivé “problémy” z diagnostiky. Další CSV export najdete na hlavní stránce aplikace. Ten obsahuje všechny produkty, které aplikace ovlivnila.
V další iteraci přidáme do CSV s ovlivněnými produkty (z hlavní stránky) také aktuální nákladovost pro každý produkt.

Exporty otvírejte s tímto nastavením
 • kódování UTF-8
 • oddělovačem je čárka ,.

Sloupeček TOP obsahuje dvě hodnoty 1 (ano) nebo 0 (ne). Pokud je produkt na biddovaných pozicích má v tomto sloupečku 1. Pokud za předchozí den nemá zprávu o prokliku zohledníme průměrnou pozici za poslední tři dny.

Známé problémy se stahováním exportů

Pokud se nebude nic dít, když budete chtít stáhnout CSV export, zkontrolujte jestli vám prohlížeč hlásí problém s vyskakovacími okny (pop-up okny), nebo jestli máte zapnutý AdBlock (či jinou alternativu) který toto také zablokuje.

Jak se vypořádat s nastavením vyskakovacích oken

Lišákovy výběry

Výběry, které vytvořil Bidding Fox poznáte mezi ostatními podle prefixu BF_ např. BF_HEUREKA_PAIRING_FAILED.

##Co bude dál?
V další brzké aktualizaci již bude možné nastavit nákladovost (PNO), ve které se chcete držet. Budou také dostupná další nastavení, která vám dovolí více zasáhnout do biddovací strategie. Kromě “PNO strategie” chystáme ještě další, ale postupně :wink:

V exportu z hlavní strany kde jsou všechny ovlivněné produkty najdete i jejich nákladovost např. pro průběžnou kontrolu.

2 Likes

:balloon: 24.8.2016 - Nastavení PNO a další nové volby

Od včerejška umí lišák nové kousky včetně počítání s PNO. Všechny je najdete na stránce nastavení v detailu jednotlivých nastavení.

Nová nastavení

 • PNO - nastavte si jaký podíl nákladů na obratu je pro vás únosný.
 • Jak naložit s produkty, které překročí PNO? Pokud zvolíte skrýt. Skryji si do konce aktuálního měsíce a v novém se zase budou inzerovat.
 • Do Google Analytics posíláte tržby s DPH nebo bez?
 • Nebrat ohled na cenu konkurence.
 • Nebiddovat nabídky, kde jsme do 5. místa podle ceny. Taková nabídka je rovnou vidět. není potřeba rozklikávat “Další nabídky obchodů”

Co teď?

Prosím otevřete si jednotlivá nastavení a vyplňte nové volby, aby vám lišák mohl dobře posloužit. Důležité je vyplnit PNO a zda jsou tržby v Analytics s DPH nebo bez. Doporučuji zkontrolovat rovnou nastavení co má lišák udělat s produkty, které se nevejdou do nastaveného PNO.

PNO

 • výpočet
 • (náklady / obrat) * 100
 • v případě, že máte tržby v Analytics s DPH je potřeba počítat takto (náklady / [obrat bez DPH]) * 100
 • když zvolíte ponechat produkty překračující hranici PNO v inzerci za cenu kategorie, prosím počítejte s tím, že celková nákladovost může být vyšší než jste nastavili
 • pokud máte PNO nastaveno na 0 nebude se na něj brát ohled

Jak vypadá nový formulář nastavení

Známé problémy

Pokud by se vám nová nasavení něchtěla zobrazit. Vymažte si prosím cache prohlížeče a obnovte stránku.

Co bude dál

Do příští aktulizace bychom chtěli lišáka trochu učesat a vystrojit, aby se vám s ním lépe pracovalo např. přidání ikonek pro rychlou kontrolu v e-shopu, zbožáku, editaci, které znáte z klasických výběrů.

Aby se vám lépe s lišákem spolupracovalo

Budeme rádi, když nám ve zláštním vlákně zde necháte tipy co by vám usnadnilo práci v rozhraní aplikace.

1 Like

To bude super :heart_eyes_cat:.
Jen tak dál @jirka !

:balloon: 7.9.2016 - Nový výpis ovlivněných produktů a další úpravy v rozhraní

Ve středu jsme vydali aktualizaci, která byla zaměřena na opravu a vylepšení v rozhraní. Přesunuli jsme tak přehled produktů ovlivněných aplikací na samostatnou stránku “Produkty”. K produktům se dostanete díky další novince a to menu, které je s vámi na každé stránce a tak se neztratíte a rychle dostanete kam potřebujete.
V nastavení jsme také přidali možnost zvolit jaká sazba DPH se vztahuje na produkty ze zvolených výběrů. Pro ČR 21 a 15 % pro Slovensko 20 a 10 %.

Nový výpis produktů

Stránka s produkty je podobná přehledu, který znáte např. z Watchdogu a obsahuje ke každému produktu informaci o

 • původním biddingu,
 • kolik je minimum kategorie,
 • bidding který nastavil lišák,
 • a zda se nabídka dostala mezi top nabídky.

U každého produktu se pomocí známých ikonek z výběrů prokliknete na produkt buď v e-shopu nebo Heurece a také do přímé editace v Mergadu.

Jak vypadá nový výpis produktů

Co bude dál

Aktuálně připravujeme další nastavení týkající se pozic nabídek, o které už si někteří z vás psali.
Přidáme další kolo drobných úprav v rozhraní co se nevešla do této aktualizace.

2 Likes

:balloon: 21.9.2016 - Nové strategie a rozdělení nastavení

Nově umí lišák další dvě strategie. První (TOP) potěší ty, kteří chtějí být se svou nabídkou u některých produktů vždy první (z biddovaných pozic). Druhou (Drž se dole) je pravý opak a ta se vám bude hodit, když víte, že vaše nabídka získává dost prokliků (a konverzí), i když je spíše dole mezi biddovanými.

TOP

Tato strategie nehledí na PNO a snaží se udržovat vaši nabídku na prvním místě. Omezit ji můžete maximální cenou za proklik. Doporučuji používat na ty opravdu nejdůležitější produkty.

Drž se dole

Sešly se nám ohlasy, že by se vám hodilo být na biddovaných pozicích, ale na druhou stranu zase spíše někde níž. Proto jsme přidali tuto strategii, která se bude snažit držet nabídku na 3. až 4. biddované pozici. Zde je možné si nastavit PNO.

Rozdělení nastavení

Nastavení jsme aktuálně rozdělili do dvou kroků. V prvním kroku zůstala nastavení, která jsou vždy stejná

 • název nastavení,
 • strategie,
 • a výběry, na které se aplikuje nastavení.

V druhém kroku jsou další nastavení, která se mohou podle typu strategie lišit.

Co bude dál

Další iterace bude obsahovat vylepšení na pozadí aplikace, klasické kolečko opravování drobností a plánování novinek na základě vašich připomínek - díky za ně :wink:

2 Likes

:balloon: 5.10.2016 - Notifikace a nový biddingový krok

Co je nového

Nově umí lišák hlásit problémy, které mu brání ve správné službě pro vás a to formou notifikací uvnitř rozhraní Mergada.
Při editaci jednotlivých nastavení nově uvidíte vybrané výběry jako první, před nepoužívanými. Budete tak hned v obraze na jaké produkty se nastavení vztahuje bez zbytečného dohledávání.
Další úpravou, kterou lišák prošel od minula je vylepšení biddingového kroku.
Do aktualizace se také dostaly drobné úpravy v rozhraní pro zlepšení orientace.

Notifikace

Lišák posílá notifikace při

 • nízkém kreditu
 • ztrátě certifikátu Ověřeno zákazníky
 • problémech propojení s Heurekou nebo Google Analytics
 • problémech se statistickými daty z Heureky

Notifikace jsou součástí Mergada a vidí je všichni, kteří mají k e-shop přístup. Notifikace se aktuálně neposílají na e-mail.

Co bude dál

Další aktualizace bude spíše kosmetického rázu např. počet produktů ve výběrech. Jako příprava před dalšími novinkami na backendu aplikace.

3 Likes

:balloon: 19.10.2016 - Nový web a nápověda

###Co je nového
Z viditelných věcí je to hlavně nový web aplikace. S tím souvisí nová stránka Nápověda přímo v aplikaci. Uznávám šli jsme na to trochu od lesa a na stránce najedete aktuálně odkazy na nejčastější dotazy a na články typu nápověda přímo na blogu + odkaz na zdejší fórum.
Přímo v aplikaci to byly spíše dorbné úpravy. Nejviditelnější je změna maximální ceny prokliku pro Heureka.sk.

4 Likes

První veřejná případová studie na blogu. :fireworks: A pak že Češi nečtou…! (případová studie) :: Bidding Fox A pak že nečteme :wink:

PDF ke stažení zde

2 Likes

Hodné dobré @jirka :thumbsup:

Od samotného začátku se lišák umí postarat také o slovenskou Heureku a na blogu najdete jak mu to jde v rukou agentury Besteto při řízení inzerce pro velké elektro na Slovensku.

Případová studie Heureka.sk a elektro.

PDF najdete zde

2 Likes

:balloon: 13.6.2017 - Úprava interních výpočtů a nový graf vývoje biddingu u produktu

V úterý vyšla aktualizace aplikace. Co se změnilo? Nejviditelnější změnou je graf vývoje biddingu u produktu na stránce Produkty a upravené barvy v Diagnostice. V exportu produktů do CSV také najdete nový sloupec Setting, který vám dává vědět jaké nastavení se na daný produkt vztahuje.

Graf vývoje biddingu v čase

Z těch “neviditelných”, ale důležitých úprav je to přepis interního algoritmu biddování pro rychlejší dosáhnutí biddovaných pozic a další rozšiřitelnost z naší strany - na to se moc těším. Navrch řada drobných úprav.

Prosím, zkontrolujte si pro jistotu, zda vám inzerce stále běží v pořádku. Kdyby ne, napište mi zprávu.

Diagnostika

1 Like

:balloon: 29.6.2017 - Nová stránka vytvoření/editace nastavení

Pokračujeme ve vylepšeních. Tentokrát přišlo na řadu vytváření a editace nastavení. Z dvou kroků je jeden a tak všechno uvidíte rovnou.
Tím získáte lepší přehled a nějaký čas k dobru :wink:

Nyní je na řadě stránka “Produkty”.

2 Likes

:balloon: 11.7.2017 - Produkty v novém kabátě

Jak jsem sliboval v předchozím příspěvku přišla tentokrát řada na stránku s výpisem produktů. Co se změnilo a co je nového najdete níže.

Přehlednější výpis produktů

Samotný výpis jsme pro lepší přehlednost a kompaktnost upravili do tabulky. Díky tomu je na první pohled vidět o něco více informací a navíc můžete výpis produktů řadit kliknutím na záhlaví sloupce. Primárně je pořadí produktů v tabulce podle výše nastaveného CPC (biddingu).

Filtrování

Dále jsme na stránku přidali filtry. Zkontrolujete si tak rychleji produkty z konkrétního nastavení, strategie…

Filtrovat můžete podle

 • Jednotlivých nastavení
 • Výše CPC
 • Dostupnosti
 • Strategie
 • V jakém stavu se produkt nachází
 • Počtu e-shopů v produktovém detailu na Heurece
 • Pozice produktu

Vyhledávání

Pokud chcete vědět jak je na tom konkrétní produkt použijte vyhledáván, které hledá v názvech produktů.

Pracujeme na tom, aby se stránka načítala rychleji.

Další stránkou aplikace, která projde úpravou bude hlavní strana.

Pokud narazíte při používání na nějakou neplechu dejte mi prosím vědět, děkuji.

1 Like

:balloon: 18.8.2017 – Novinka detail produktu a přehled dalších nastavení v detailu nastavení

Vyšla aktualizace aplikace a přináší pár uživatelsky užitečných vychytávek. První vznikla, aby jste nemuseli neustále překlikávat mezi stránkami v aplikaci pro kontrolu jednotlivých nastaveními (biddingu). Teď když jste v jednom konkrétním nastavení, na pravé straně vidíte novou tabulku. Jedná se o Další nastavení, tedy místo, kde máte přehledně zobrazené všechny nastavení biddování. Také zde můžete vytvořit rovnou nové nastavení.

Detail produktu

Další novinkou je detail produktu. Na ten se dostanete prokliknutím konkrétního produktu ze stránky Produkty. Zobrazí se Vám zcela nová přehledná tabulka, kde vidíte užitečné informace jako cenu produktu, dostupnost, nastavenou strategii, kdy aplikace naposledy přenastavovala bidding. Také zde vidíte informace z Heureky. Například pozice podle ceny, nebo také popularitu produktu. Popularita může být relativní, podle popularity ostatních produktu z vašeho feedu, nebo absolutní v rámci celé Heureky.

Pod přehledem je graf a tabulka denních hodnot k danému produktu za posledních 30 dní. Až na CPC (bidding) jsou data z Google Analytics.
Ke každému dni uvidíte

 • nastavený bidding
 • návštěvy
 • objednávky
 • obrat
 • konverzní poměr

Na dalších novinkách usilovně pracujeme :wink:

2 Likes

:balloon:
Tentokrát trochu jinak. Za poslední dobu jsme lišáka učili postupně různé nové kousky jako je častější aktualizace vstupních dat pro bidding. Lišák se mezi tím stihl také převléknout a na závěr vyrostl a zvládá biddovat několikrát za den.

Detaily najdete na blogu

3 Likes

:balloon: Nová diagnostika produktů

Pokud používáte Bidding Fox, jistě si všímáte, že souvisle pracujeme na jeho vylepšeních. Teď to “schytala” diagnostika a krom nového kabátku dostala i nové kapsy

 • Problémy
 • Varování
 • a Doporučení

Co v které kapse najdete se dozvíte v článku na blogu >> Nezastavujeme – Bidding Fox vylepšil svoji diagnostiku :: Bidding Fox

2 Likes