Zmena obrázka v Mergade

Dobrý deň,

je možné v mergade zmeniť obrázok, kt. posielam napr. na FB? Manuálne viem pri produkte zmeniť napr. názov, cenu, description a pod., no obrázok má URL a to zmeniť neviem jednoduchou výmenou obrázka. Nejde mi len o použitie šablóny na nejaký výber produktov pomocou FIE. Chcem zmeniť úplne prvý obrázok, kt. feedom posielam.

Teda:

  • zdroj bude obrázok 1 viditeľný na webe
  • výstup bude obrázok 2 viditeľný len na FB

Je nejaká možnosť, ako to spraviť?

Zatiaľ som prišla len na spôsob, že si vytvorím na každý produkt výber, na kt. potom pomocou FIE použíjem šablónu kde vymením fotku. Ale pri cca 200 produktoch je to “makačka” vytvoriť najskôr výber a potom šablonu pre každý produkt zvlášť…

2 Likes

Jestli mate obrazky uz nekde nahrane, tak mne napadaji dve varianty

  1. Pouzit pravidlo Najit a nahradit pro cast adresy obrazku. Pokud adresy novych obrazku maji nejaky system a daji se odvodit pro kazdy produkt hromadne.
  2. Vytvorit si seznam novych adres a ITEM_ID obrazku ulozeny bud v CSV nebo Google Sheets a pomoci pravidla Import datového souboru https://www.mergado.cz/blog/csv-import-mergado-release

https://www.mergado.cz/data-do-google-sheets

4 Likes

Dobrý den,
zajímavý usecase, díky.
Pokud jde vyloženě o nahrání fyzického souboru obrázku k produktu, tak takovou funkci samotné MERGADO neumí. Jít na to přes aplikaci Feed Image Editor FIE a výběr na jeden produkt je zajímavý způsob, ale jak píšete extrémně pracný.
Možná bude lepší zkusit způsob, co doporučuje @jirka . Nejdřív fotky nahrát u vás na server a potom URL v tabulce přiřadit k ID jednotlivých produktů a pomocí pravidla pro import CSV přepsat URL obrázků ze vstupního feedu.

1 Like

Za tímto účelem vznikla aplikace eM FIles

Je to jednoduchá webová aplikace v MERGADO Store. Určena je k nahrávání a sdílení souborů. Např. obrázků. Obrázky lze nahrávat jak jednotlivě, tak po větších skupinách. Pokud názvy měly určitý vzor, např. by obsahovaly nějaké ID produktu, lze nové názvy v Mergadu vygenerovat i pravidlem. Více patrné bude, když se aplikací proklikáte.

Aplikace má zkušební dobu zdarma. Až potom je za peníze. Zkušební dobu budu prodlužovat. To jsme, shodou náhod, rozhodli dnes :smiley:

Kdyby nebylo něco jasné, klidně @katarina pište.

Děkuji.

2 Likes

Ďakujem, pozriem sa na to. Nakoľko je to však platené, asi mi to neprejde, keďže už teraz potrebujem pracovať so 7 exportami, kt. to budú potrebovať a vedenie by mi ďalšie výdavky (nateraz) neschválilo. No určite sa nato pozriem :slight_smile:

3 Likes